• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Blinken povedal, či únik utajených dokumentov o vojne na Ukrajine a Zelenskom ovplyvnil spoluprácu so spojencami

Blinken povedal, či únik utajených dokumentov o vojne na Ukrajine a Zelenskom ovplyvnil spoluprácu so spojencami

Pre únik utajených dokumentov vo štvrtok zatkli 21-ročného člena Massachusettskej leteckej národnej gardy Jacka Teixeiru a v piatok ho formálne obvinili.

15.4.2023 (SITA.sk) - Nedávny únik utajených dokumentov americkej armády, ktoré obsahovali aj citlivé informácie o vojne na Ukrajine, podľa amerického ministra zahraničia neovplyvnili spoluprácu so spojencami a bezpečnostné partnerstvá.

Antony Blinken o úniku hovoril počas návštevy Vietnamu. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Ich spoluprácu to neovplyvnilo

Blinken na americkom veľvyslanectve v Hanoji povedal, že odvtedy, čo zaznamenali uniknuté informácie, sa nimi zaoberali s partnermi a spojencami, a to na vysokej úrovni.

„Jasne sme vyjadrili svoj záväzok chrániť spravodajské informácie a náš záväzok voči našim bezpečnostným partnerstvám,“ vysvetlil diplomat.

„Prinajmenšom to, čo som doteraz počul, je ocenenie krokov, ktoré podnikáme, a neovplyvnilo to našu spoluprácu,“ dodal.

Zatkli člena leteckej národnej gardy

Pre únik utajených dokumentov vo štvrtok zatkli 21-ročného člena Massachusettskej leteckej národnej gardy Jacka Teixeiru a v piatok ho formálne obvinili.

CNN preskúmala niektoré z dokumentov, ktoré odhaľujú citlivé informácie o kľúčových slabinách obrany Ukrajiny, o rozsahu, v akom USA prenikli na ruské ministerstvo obrany a do ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny, a o rozsahu amerického špehovania nepriateľov a spojencov, vrátane ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Zdroj blízky ukrajinskému prezidentovi pre CNN povedal, že v dôsledku úniku už upravili niektoré vojenské plány.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie