• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Blanár: Partnerstvo Slovenska a Rakúska sa opiera nielen o geografickú blízkosť, ale aj o hospodárske a medziľudské väzby

Blanár: Partnerstvo Slovenska a Rakúska sa opiera nielen o geografickú blízkosť, ale aj o hospodárske a medziľudské väzby

Čo sa týka migračnej situácie a hraničných kontrol, obaja ministri sa zhodli na potrebe minimalizovať ich vplyv na život ľudí v prihraničnom regióne.

22.11.2023 (SITA.sk) - Partnerstvo Slovenska a Rakúska sa opiera nielen o geografickú blízkosť či spoločné dejiny, ale aj hospodárske vzťahy a medziľudské väzby.

Uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD) po rokovaní so spolkovým ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúska Alexandrom Schallenbergom.

Regionálne a globálne výzvy

Počas rokovania diskutovali o migrácii či situácii na Ukrajine, európskej politike, rozvoji regionálnej spolupráce i podpore krajín západného Balkánu.

"V zložitom období plnom regionálnych a globálnych výziev máme osobitný záujem o prehlbovanie našich nadštandardných vzťahov a zdieľanie skúseností," vyhlásil Blanár.

Slovenský diplomat taktiež vyzval na rozvoj cezhraničnej spolupráce v oblastiach, ktoré môžu skvalitniť život občanov oboch krajín a priniesť profit podnikom. Ako príklad konkrétnych projektov uviedol oblasť duálneho vzdelávania, cestnú a železničnú dopravnú infraštruktúru, ale aj vedecko-výskumnú mobilitu.

Pochod slobody z Bratislavy

V rámci rokovania diskutovali aj o budúcej spolupráci v rámci Slavkovského formátu a regionálneho zoskupenia krajín C5.

"Či už hovoríme o riešení nelegálnej migrácie, fiškálnych politikách alebo európskej perspektíve západného Balkánu, regionálne formáty nám dávajú unikátnu príležitosť pre silnejší hlas v Európe. Chceme preto naďalej hľadať pragmatické riešenia v otázkach spoločného záujmu," tvrdí Blanár.

Rezort zahraničných vecí ďalej informoval, že slovenský diplomat si počas pracovnej cesty pripomenul výročie Boja za slobodu a demokraciu položením venca k pamätnej tabuli v Hainburgu, ktorá pripomína Pochod slobody z Bratislavy po otvorení hraníc 1989.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie