• Dnes je: Utorok 18. januára 2022 meniny má Bohdana

Blaha s Tarabom môžu prísť pre horalkovú kauzu o 12 platov, Sulíkov poslanec ich viní z ukážkovej antireklamy

Blaha s Tarabom môžu prísť pre horalkovú kauzu o 12 platov, Sulíkov poslanec ich viní z ukážkovej antireklamy

Z účtov na sociálnych sieťach oboch spomínaných poslancov je podľa poslanca Miroslava Žiaka zjavné, že šírili negatívnu reklamu.

26.8.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanec strany Sloboda a Solidarita (SaS) Miroslav Žiak sa obrátil na Výbor Národnej rady SR pre nezlučiteľnosť funkcií, aby rozhodol, či poslanci parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD) a Tomáš Taraba (nezaradený) neporušili ústavný zákon o ochrane verejného záujmu a aby im prípadne následne uložil pokutu vo výške dvanásťnásobku ich mesačného platu.

Poslanci majú chrániť verejný záujem

Dôvodom je negatívna reklama, ktorú šírili o známych sušienkach. Informovala o tom Marie Stracenská z komunikačného oddelenie SaS.

„Poslanci sú verejní funkcionári a ako takí majú presadzovať a chrániť verejný záujem. Verejný, nie svoj osobný. Na reklamu – a ani na antireklamu – nesmú používať svoje meno a tvár. To, čo Blaha a Taraba robili počas horalkovej kauzy bola antireklama celkom ukážková,“ komentoval svoje podanie Žiak.

Blaha hádzal sušienky do koša

Z účtov na sociálnych sieťach oboch spomínaných poslancov je podľa Žiaka zjavné, že šírili negatívnu reklamu.

„Podľa názoru právnikov, s ktorými komunikujem, Blaha aj Taraba prezentovali averziu k produktom spoločnosti I.D.C. Holding. Ľuboš Blaha sušienky hádzal do smetného koša, obaja vyzývali na bojkot a nekupovanie konkrétnych produktov,“ povedal poslanec SaS.

Podľa neho Blaha aj Taraba tak prezentovali svoj osobný názor na tému očkovania proti ochoreniu COVID-19 v súvislosti s negatívnou reklamou produktov Pečivární Sereď a využili teda svoju osobu, meno a priezvisko a fotografie na negatívnu reklamu ich produktov. „Mám za to, že prezentovali svoj osobný záujem, a to najmä s cieľom získať politické body,“ uzavrel Žiak.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie