• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Blaha neustále provokuje, polarizuje a je to taký Igor Matovič Smeru, tvrdí Gröhling (video)

Blaha neustále provokuje, polarizuje a je to taký Igor Matovič Smeru, tvrdí Gröhling (video)

Poslanci NR SR nerokovali o odvolaní Ľuboša Blahu z funkcie podpredsedu parlamentu, lebo hoci sa prezentovalo 149 poslancov, program schôdze neschválili.

14.11.2023 (SITA.sk) - Ľuboš Blaha (Smer-SD) stále dokazuje, že nie je hoden funkcie podpredsedu parlamentu. Po neúspešnom odvolávaní Blahu v Národnej rade (NR) SR to na tlačovej besede skonštatoval poslanec strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling.

Tento človek neustále provokuje, polarizuje a rozdeľuje spoločnosť, a je to taký Igor Matovič Smeru," vyjadril sa Gröhling. Blahove verejné vystúpenia označil poslanec SaS za zahanbujúce a pripomenul jeho vyjadrenia na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej, či jeho postoje k vojenskému konfliktu na Ukrajine.

Blahove vyhrážky historikovi

V civilizovanej spoločnosti takýto politik naozaj nemá miesto a Ľuboš Blaha sa nikdy nemal stať podpredsedom Národnej rady," myslí si Gröhling.

Blaha sa podľa poslanca Gröhlinga oháňa slobodou prejavu, no zároveň útočí na tých, ktorí sa argumentmi a faktami stavajú voči jeho presvedčeniu.

Poukázal pri tom na Blahove vyhrážky historikovi Ústavu pamäti národa, ktorý na podpredsedu parlamentu podal trestné oznámenia za vystavenie podobizne Che Guevaru, a podľa ktorého sa Blaha mohol dopustiť trestného činu extrémizmu.


To, že sa Blaha stal podpredsedom NR SR je podľa Gröhlinga ďalšia z tragédií, ktoré Slovensko postretli, a ktorej budú v parlamente čeliť najbližšie mesiace i roky.

Podpredseda Národnej rady je ústavná funkcia, ktorá si vyžaduje, aby ju zastával slušný, diplomatický a hlavne dobre vystupujúci politik. A toto správanie Ľuboš Blaha vo svojej osobe naozaj nemá," tvrdí poslanec liberálov. Dodal, že pokiaľ budú ľudia ako Blaha zastávať vysoké ústavné funkcie, budú sa ozývať, lebo im to nie je jedno a nemôže im byť ľahostajné ako reprezentujú krajinu ako pred občanmi, tak aj pred inými štátmi.

Zodpovednosť nesie aj Pellegrini

Zodpovednosť za Blahovo správanie nesie podľa SaS aj predseda NR SR Peter Pellegrini (predseda strany Hlas-SD). Gröhling uviedol, že Pellegrini tvrdí, že Blahovi dohovoril, no podľa poslanca je od slov k činom ďaleko.

„Od predsedu Národnej rady pána Pellegriniho preto očakávame aj dôkazy, nielen silné reči, že si dokáže poradiť so svojím kvázi podriadeným, a tento obraz z oficiálnych priestorov Národnej rady už bol odstránený," uzavrel Gröhling.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinci priblížili najnovšie ruské straty vo vojne, hlásia aj zničenie ďalších 41 delostreleckých systémov

ukrajinci priblizili najnovsie ruske straty vo vojne hlasia aj znicenie dalsich 41 delostreleckych systemov

22.2.2024 (SITA.sk) - Počas uplynulého dňa na Ukrajine podľa Kyjeva Rusko stratilo 1 160 vojakov. Počet príslušníkov ruských ozbrojených síl vyradených z boja sa tak od začiatku vojny zvýšil na 407 240, uviedol vo štvrtok na Facebooku ukrajinský generálny štáb.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Za uplynulý deň Moskva podľa neho prišla aj o sedem tankov, 35 obrnených bojových vozidiel pechoty, 41 delostreleckých systémov, päť raketometov a jedno lietadlo. Od začiatku invázie na Ukrajinu Rusko podľa Kyjeva celkovo stratilo už 6 523 tankov, 12 373 obrnených bojových vozidiel pechoty, 9 867 delostreleckých systémov, 997 raketometov a 339 lietadiel.

Ruské veľvyslanectvo v Bratislave naďalej šíri dezinformácie, publikovalo nepodložené informácie o údajných mučiarňach na Ukrajine

Ruské veľvyslanectvo v Bratislave naďalej šíri dezinformácie. Tvrdí to zakladateľ webu Hoaxy a podvody a bývalý prispievateľ profilu na sociálnej sieti Hoaxy a podvody – Polícia SR David Púchovský.

Šírenie nepodložených informácií

Informoval, že veľvyslanectvo v stredu publikovalo ničím nepodloženú informáciu o údajných mučiarniach na Ukrajine. Zároveň upozornil, že ruská ambasáda informuje o organizácii Svetového festivalu mládeže v ruskom Soči v marci tohto roku. Na svojej stránke uvádza, že jej cieľom je spojiť najprogresívnejších mladých ľudí na svete.

„Žiadne slovenské štátne inštitúcie doposiaľ na tieto statusy nereagovali. Podobné ticho nastalo aj po smrti opozičného lídra Alexeia Navaľnyjho," uviedol Púchovský.

Manipulácia a propaganda Ruska

Ten preňho platí do všetkých krajín schengenského priestoru do roku 2025 pre podozrenie zo špionáže a šírenia ruskej propagandy. Púchovský informuje, že Sviridov vo svojom článku uvádza niekoľko výrokov, ktoré sú priamym hybridným pôsobením Ruska.

„Nepodarilo sa zrušiť všetko ruské na Slovensku, slovenská mládež má naďalej blahovoľný vzťah k našej krajine," povedal hovorca ambasády v SR. Púchovský tvrdí, že ide o vykreslenie Ruska ako obete, ako niekoho cenzurovaného. Sviridov v článku uvádza, že „na Slovensku sa väčšina voličov vo voľbách v podstate vyslovila za normálne vzťahy s Ruskom". Puchovský oponuje a tvrdí, že ide o dezinformáciu.

„Takáto otázka nebola súčasťou volieb, ani neodráža názorový postoj voličov koaličných strán, ide o hrubú manipuláciu a propagandu, ktorá normalizuje súčasné konanie Ruska na Ukrajine," dodáva Púchovský.

Ruský novinár v článku taktiež píše, že v propagovaní festivalu sa angažuje bývalý politik Ján Čarnogurský, ktorý bol Sviridovým advokátom, a bývalý politický kandidát Tomáš Špaček, ktorý patril k najvirálnejším šíriteľom ruskej propagandy.


Počasie