• Dnes je: Streda 18. júla 2018 meniny má Kamila

Blaha: Na základe vôle troch percent voličov by v demokratickom štáte nemala padať vláda

Blaha: Na základe vôle troch percent voličov by v demokratickom štáte nemala padať vláda

Ľuboš Blaha si podľa vlastných slov uvedomuje hnev občanov v uliciach, na druhej strane vníma aj hnev voličov koalície, ktorí sú znepokojený vyhrotenou situáciou.

BRATISLAVA 18. marca (WebNoviny.sk) - Na základe vôle troch percent voličov by v demokratickom štáte nemala padať vláda.

V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to v nedeľu povedal poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) s tým, že počty ľudí, ktoré v piatok demonštrovali v uliciach predstavujú približne tri percentá oprávnených voličov.

„To sa nedeje ani v afrických štátoch. v niektorých áno, v tých menej civilizovaných, kde sa stane, že nejaký náčelník nerešpektuje, že voľby vyhral iný náčelník a potom sú z toho občianske vojny," vyhlásil.

Hnev občanov si uvedomuje

Blaha si podľa vlastných slov uvedomuje hnev občanov v uliciach, na druhej strane vníma aj hnev voličov koalície, ktorí sú znepokojený vyhrotenou situáciou.


„Polovica Slovenska alebo aspoň 700 000 voličov Smeru chce kľud v uliciach," povedal s tým, že v každej krajine existujú nespokojní ľudia. Opozícia je pritom podľa Blahu od volieb v roku 2016 „mocensky neukojená".

„Dovládnime ďalšie dva roky normálnou demokratickou, proeurópskou sociálne demokratickou vládou a nespochybňujme výsledky volieb, ktoré boli maximálne legitímne," uviedol.

Nutný pokoj a stabilita

Podľa Blahu sa v rámci súčasnej politickej situácie prestalo hovoriť o najpodstatnejšom, čo je vražda dvoch mladých ľudí. „O tom už zrazu nikto nehovorí alebo len veľmi málo ľudí. Celé sa to spolitizovalo," povedal Blaha.


Na Slovensku je podľa Blahu momentálne nutný pokoj a stabilita. „Nemôžete tu vytvoriť atmosféru, aká tu bola v stredoveku, že ukáže inkvizítor na niekoho prstom a dav ho teraz ide zlynčovať. My tu máme orgány, políciu, vyšetrovateľa, prokuratúru, súdy, ktoré musia veci vyšetriť," zdôraznil.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie