• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Bittó Cigániková ukázala, ako vláda zlyhala pri Rázsochách a milióny navrhuje presunúť na regionálne nemocnice (video)

Bittó Cigániková ukázala, ako vláda zlyhala pri Rázsochách a milióny navrhuje presunúť na regionálne nemocnice (video)

Upozornila na to, že nemocnice sa majú postaviť do roku 2026.

Projekt výstavby nemocnice Rázsochy sa nedá stihnúť, a preto by vláda mala sumu 281 miliónov eur vyčlenenú z plánu obnovy presunúť do regionálnych nemocníc. Na tlačovej besede to uviedla poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita (SASKA) Jana Bittó Cigániková.

Politická zbabelosť nominantov OĽaNO

Národná nemocnica sa podľa nej na základe politickej dohody stavať dá, a to z kapitálových výdavkov štátneho rozpočtu.

„Odmietame, aby pre politickú zbabelosť nominantov OĽaNO prišli pacienti o nové, zrekonštruované nemocnice, ktoré sú potrebné,“ povedala. Vláda a ministerstvo zdravotníctva podľa Cigánikovej od vyhlásenia plánu obnovy v súvislosti s výstavbou nemocníc stratili 1,5 roka.

Nedostatok odborných kapacít

Poukázala na to, že na ministerstve zdravotníctva chýbajú v celom procese odborné kapacity. „Keby bolo 1,5 roka navyše, tak by sa stíhalo viac, sme 1,5 roka od vyhlásenia plánu obnovy a stále nie sú na ministerstve dostatočné odborné kapacity, riešením je okamžite ich zazmluvniť,“ povedala.


Upozornila na to, že nemocnice sa majú postaviť do roku 2026. Riešením je podľa Cigánikovej to, aby sa vláda s Európskou komisiou pokúsila vyrokovať posun tohto termínu na štvrtý kvartál 2026. „Nemocnice by si zaslúžili celého 1,5 roka, o ktoré kvôli meškaniu OĽaNO prišli, ale to asi nie je reálne,“ povedala.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie