• Dnes je: Piatok 19. augusta 2022 meniny má Lýdia

BILLA spúšťa Vianočnú lotériu. Všetky žreby v nej vyhrávajú a pomáhajú jednorodičom v núdzi

BILLA spúšťa Vianočnú lotériu. Všetky žreby v nej vyhrávajú a pomáhajú jednorodičom v núdzi

Spoločnosť BILLA pripravila pre svojich zákazníkov pred najkrajšími sviatkami v roku štedrú lotériu.

3.11.2021 (Webnoviny.sk) - Za každý vydaný  žreb venuje BILLA prostredníctvom svojho projektu CHLEBODARCA jeden cent na pomoc jednorodičovským domácnostiam v ťažkej životnej situácii.  

BILLA si váži svojich zákazníkov, a preto sa v predvianočnom období rozhodla odmeniť ich za celoročnú priazeň a lojalitu. Vo Vianočnej lotérii majú zákazníci možnosť vyhrať 100 eur vo forme darčekovej BILLA karty, no garantovanú výhru vo forme zľavy na vybraný produkt má každý súťažiaci. "Cieľom našej Vianočnej lotérie je potešiť zákazníkov v krásnom predsviatočnom čase. Veríme, že tento typ vernostnej kampane zaujme čo najviac ľudí, ktorí sa budú do našich predajní pravidelne a radi vracať," povedala Kvetoslava Kirchnerová, hovorkyňa BILLA.

Počas trvania Vianočnej lotérie od 3. novembra do 14. decembra 2021 získajú zákazníci BILLA za každých 20 eur nákupu jeden stierací žreb. Žreb pritom obsahuje dve zotierateľné polia, ktoré predstavujú dve rôzne hry. V prvej z hier, ktorá sa nachádza v hornej časti žrebu, zákazník zotrie päť ľubovoľných políčok so symbolom vianočného stromčeka z 15 možných. Ak sa pod zotretými políčkami objaví päť usmiatych tváričiek, zákazník vyhráva 100 eur v podobe BILLA darčekovej karty. V prípade, že zákazník pod zotretými políčkami nájde kombináciu usmiatych a zamračených tváričiek, v tejto hre nevyhráva.

Výhra je však pre každého zákazníka garantovaná v druhej z hier na žreboch Vianočnej lotérie. Po zotretí stieracieho poľa v spodnej časti žrebu zákazník okamžite uvidí zľavu na vybraný produkt, ktorú si môže v predajniach BILLA uplatniť pri ďalšom nákupe, najneskôr však do 31. decembra 2021.

Každý žreb pomáha

Vianočná lotéria spoločnosti BILLA je štedrá nielen k samotným zákazníkom. Prepojená je s charitatívnym projektom CHLEBODARCA, ktorý zastrešuje o. z. BILLA ľuďom, a tak v sebe nesie aj sociálne posolstvo. Za každý vydaný žreb Vianočnej lotérie venuje BILLA jeden cent na pomoc osamelým rodičom v núdzi. Čím viac zákazníkov teda v predajniach BILLA nakúpi tovar za 20 eur a získa žreb, tým viac finančných prostriedkov poputuje na pomoc jednorodičom. Práve na túto skupinu ľudí rozšíril projekt CHLEBODARCA svoju pomoc na začiatku tohto roka. Každá podporená jednorodičovská domácnosť dostáva od projektu potravinovú BILLA kartu na jeden rok v hodnote 1 800 EUR a príspevok vo výške 2 000 eur na veci či služby, ktoré nutne potrebuje. "V spolupráci s neziskovou organizáciou  JEDEN RODIČ poskytujeme osamelým rodičom humanitárnu, odbornú, právnu, kariérnu aj sociálnu pomoc. Pre  rodiny zaradené do programu tiež zabezpečujeme zdravotné rehabilitácie, rekonštrukcie bytov či vyplatenie nájmov," objasnila Jana Gregorovičová, podpredsedníčka predstavenstva o. z. BILLA ľuďom. Projekt CHLEBODARCA pomôže v roku 2021 najmenej 32 domácnostiam v núdzi, pričom od nového roka sa pozornosť projektu bude sústreďovať už iba výhradne na pomoc jednorodičovských slovenských rodín.

Informačný servis


Najčítanejšia najnovšia správa

Komoru sestier Matovičov návrh „historického“ zvýšenia platov nepresvedčil, sú sklamané a na 14-tisíc z nich sa zabudlo

komoru sestier matovicov navrh historickeho zvysenia platov nepresvedcil su sklamane a na 14 tisic z nich sa zabudlo

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek je sklamaná z návrhu úpravy platov sestier a pôrodných asistentiek, ktorý vo štvrtok predstavili minister financií Igor Matovič a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Ak je podľa komory toto výsledok rokovaní za zatvorenými dverami a avizované skokovité navýšenie miezd, nemôžu vyjadriť spokojnosť.

„Po rannom statuse ministra financií, v ktorom hovoril o historicky najvyššom zvyšovaní miezd sestier a pôrodných asistentiek, sme očakávali, že budú akceptované naše návrhy na úpravu základných platov avšak nestalo sa tak ani zďaleka.

Dokonca vláda nenaplnila ani vlastné programové vyhlásenie vlády, v ktorom hovorí o zvýšení miezd sestier a pôrodných asistentiek na minimálne 110 % priemerného zárobku v národnom hospodárstve,“ konštatujú sestry.

Nárast mzdy je veľmi nízky

Cieľom komory je stabilizovať sestry v systéme a prilákať nových absolventov. Ich návrh obsahuje dva prvky, a to zvýšenie základnej mzdy o 40 % a príplatok za odpracované roky praxe.

„Bohužiaľ, základná mzda sa podľa návrhu pána Matoviča zvýši iba o 11 %, čo nepovažujeme za kompenzačné, ani motivačné. Navrhovaný nárast základnej mzdy je teda veľmi nízky a nie je konkurencieschopný k okolitým krajinám,“ tvrdí komora.

Navýšenie by sa netýkalo všetkých

Taktiež upozornila, že neboli spomenuté ďalšie dve kategórie sestier, a to sestry s certifikátom, teda sestry, ktoré majú vyššie vzdelanie ako sestry s odbornou spôsobilosťou, a sestry s pokročilou praxou, teda sestry s magisterským vzdelaním a špecializáciou.

Komora sestier zdôraznila, že avizované navýšenie sa bude týkať iba jednej tretiny sestier pracujúcich v nemocniciach a nie ďalších 14-tisíc sestier v ambulanciách, agentúrach domácej ošetrovateľskej starostlivosti, v školských zariadeniach ci v zariadeniach sociálnych služieb.


„Minister financií hovoril o akejsi verejnej ponuke pre sestry a pôrodné asistentky, čo to v praxi znamená, nevieme. Budeme sa pýtať sestier a pôrodných asistentiek, ci s návrhom vlády súhlasia, alebo nesúhlasia a ako svoj nesúhlas plánujú prejavovať verejne,“ uzavrela komora.

„Historické“ zvýšenie platov

Vláda vo štvrtok navrhla, aby sa základné platy zdravotníkov na budúci rok automaticky zvýšili o valorizačný automat 6,88 percenta a prišla aj s ponukou navýšenia koeficientov. Okrem navýšenia navrhla nový prvok, a to započítavanie rokov praxe pre sestry a pôrodné asistentky.


Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek združuje 38-tisíc sestier a pôrodných asistentiek.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie