• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

BILLA spolu so svojimi zákazníkmi venuje na pomoc utečencom z Ukrajiny viac ako 23 358 eur

BILLA spolu so svojimi zákazníkmi venuje na pomoc utečencom z Ukrajiny viac ako 23 358 eur

Vo finančnej zbierke, ktorá od polovice marca prebiehala v predajniach BILLA po celom Slovensku, venovali zákazníci na pomoc z ľuďom z Ukrajiny sumu 11 679 eur.

9.5.2022 (Webnoviny.sk) - Sieť supermarketov BILLA ako spoločensky zodpovedná firma nadviazala už niekoľko dní po vypuknutí vojnového konfliktu u našich východných susedov spoluprácu s uznávanou neziskovou organizáciou Človek v ohrození, ktorá pomáha v ohniskách konfliktov, vrátane toho na Ukrajine. Prostredníctvom finančnej zbierky spustenej 15. marca mohol odídencom z Ukrajiny pomôcť každý zákazník BILLA, a to prispením sumy 1 euro, 2 eurá alebo 5 eur pri platbe kartou.

Vďaka ochote a spolupatričnosti zákazníkov sa sieti BILLA podarilo vyzbierať 11 679 eur, pričom spoločnosť sa túto sumu rozhodla zdvojnásobiť. Organizácii Človek v ohrození, ktorá pomáha utečencom z Ukrajiny, tak celkovo poputuje 23 358 eur. "Vojnový konflikt na Ukrajine nás mimoriadne znepokojil a hlboko súcitíme s ľuďmi, ktorí kvôli nemu prichádzajú doslova o všetko. Sme nesmierne radi, že máme citlivých zákazníkov so srdcom na správnom mieste, vďaka ktorým sa podarilo vyzbierať naozaj krásnu sumu. Úprimne im za to ďakujeme. Veríme, že celková suma 23 358 eur, ktorú venujeme na podporu Ukrajine, pomôže aspoň sčasti zlepšiť životnú situáciu ľudí, ktorí museli opustiť svoje domovy," povedal Arnd Riehl, generálny riaditeľ BILLA.

"Ďakujeme spoločnosti BILLA a všetkým jej zákazníkom, ktorým osudy ľudí utekajúcich pred vojnou nie sú ľahostajné. Vážime si, že sa rozhodli pridať práve k pomoci Človeka v ohrození. Spoločne vraciame dôstojnosť tým, ktorí zo dňa na deň stratili bezpečie, svoje domovy a veľakrát aj svojich blízkych," povedala Lenka Kačmárová, manažérka komunikácie a PR Človeka v ohrození.

Spoločnosť popri finančnej zbierke od začiatku konfliktu poskytuje ukrajinským utečencom potravinovú pomoc, a to prostredníctvom Slovenského Červeného kríža a neziskovej organizácie Človek v ohrození. Stále je tiež aktívna verejná zbierka tejto organizácie – darcovia môžu ľuboboľný finančný príspevok poslať na účet SK39 1100 0000 0029 4101 6716 (variabilný symbol 1111) alebo zaslaním prázdnej SMS na číslo 837 (každou SMS-kou darca prispeje sumou 5 eur). Viac informácií je na webstránke https://clovekvohrozeni.sk/pomoc-ukrajina/.

Informačný servis


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie