• Dnes je: Streda 27. septembra 2023 meniny má Cyprián

BILLA s projektom „Zdravé oči už v škôlke“ získala za prevenciu detského zraku ocenenie VIA BONA SLOVAKIA 2022

BILLA s projektom „Zdravé oči už v škôlke“ získala za prevenciu detského zraku ocenenie VIA BONA SLOVAKIA 2022

Odborníci z programu Zdravé oči už v škôlke skontrolovali počas piatich ročníkov zrak viac ako 86 000 deťom po celom Slovensku.

15.5.2023 (SITA.sk) - Z tohto počtu bolo až 13 000 deťom a ich rodičom vydané odporučenie na návštevu detského oftalmológa. Úspešný preventívny projekt BILLA, o. z. BILLA ľuďom a Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) pozitívne ohodnotila aj odborná porota, ktorá zaň spoločnosti BILLA udelila ocenenie VIA BONA SLOVAKIA 2022, v kategórii Dobrý partner komunity.

Silné hodnoty ako pomoc a podporu slabších, ochranu planéty, našej budúcnosti či dôležitosť udržateľnosti pretavuje spoločnosť BILLA do mnohých svojich aktivít spoločenskej zodpovednosti. Svojimi projektami dlhé roky pomáha deťom, jednorodičovským domácnostiam, komunite nevidiacich a slabozrakých, či aktívnym športovcom. Ocenenie VIA BONA SLOVAKIA za rok 2022 v kategórii Dobrý partner komunity získala spoločnosť BILLA za dlhodobý a strategický prístup k prevencii porúch zraku, ktorý má merateľný dopad na život detí. Spoločnosť sa tým zaradila medzi najzodpovednejšie firmy minulého roka na Slovensku. "Toto ocenenie nás nesmierne potešilo. Byť označený za Dobrého partnera komunity je záväzok do budúcnosti, no zároveň je to pre nás potvrdenie, že sme na dobrej ceste a naša podpora a pomoc rôznym skupinám ľudí má veľký význam. Pomoc komunitám pre nás nie je trendová záležitosť. Dlhodobo hľadáme možnosti ako im pomáhať a často sa do podpory pokúšame zapojiť aj našich partnerov. Veď napokon BILLA je po 30 rokoch fungovania na Slovensku tiež jedna veľká komunita - zákazníkov, zamestnancov, dodávateľov a sympatizantov," povedal Tomáš Staňo, finančný riaditeľ BILLA Slovensko a predseda predstavenstva o. z. BILLA ľuďom.

Ocenenie VIA BONA SLOVAKIA 2022 – Dobrý partner komunity získal program Zdravé oči už v škôlke, ktorý je určený deťom od troch do šiestich rokov. Keďže zlé videnie nebolí, začínajúce problémy či predispozície nedokážu odhaliť starostliví rodičia ani zodpovední pedagógovia. Vtedy na rad prichádzajú vyškolení odborníci z programu, ktorí bezbolestne a v známom prostredí skríningovým meraním skontrolujú škôlkarom zrak. Najzásadnejšou je v tomto prípade včasná a správna diagnostika. "Aj tento rok sme si dali za cieľ zmerať zrak 20 000 predškolákom. Sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou takéhoto užitočného projektu, ktorý v mnohých prípadoch dokáže deťom pomôcť k plnohodnotnému dospeláckemu životu bez okuliarov. Rodičom podávame pomocnú ruku a zároveň tým skvalitňujeme život dorastajúcej generácie," povedala Jana Gregorovičová, podpredsedníčka predstavenstva o. z. BILLA ľuďom.

BILLA je naozaj dobrý partner komunity.

Zdroj: Laurinc Studio; Nadácia Pontis

BILLA sa téme zhoršujúceho sa detského zraku venuje dlhodobo, k čomu ju inšpirovala spolupráca s komunitou nevidiacich a slabozrakých. Svoje aktivity rozvinula od prevencie a starostlivosti, aj k zlepšeniu podmienok pre diagnostiku malých pacientov. Vďaka dlhodobej spolupráci s Klinikou detskej oftalmológie LF UK a Národného ústavu detských chorôb, spoločnosť pomohla skvalitniť vyšetrenia zakúpením viacerých špecializovaných prístrojov.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 27. september 2023

horoskopy na dnes stredu 27 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 27. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Doobeda bude fantasticky, ale neskôr vás poriadne potrápi uzavretosť a zdržanlivosť osoby, s ktorou sa dnes stretnete. Zabodujete svojou fantáziou.

Býk 21.4. - 21.5.

Okolnosti vás prinútia k tomu, aby ste sa rozhodli. Znovu získate duševnú rovnováhu. City osoby, ktorá vám nie je ľahostajná, neberte na ľahkú váhu.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Rak 22.6. - 22.7.

Vnútorný nepokoj vám dnes zabráni, aby ste sa zaoberali zložitými vecami. Porozmýšľajte, čo je dôvodom vášho znepokojenia, robte len bežné veci. Ani technická porucha sa nevylučuje.Všetky Horoskopy pre Stredu 27. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie