• Dnes je: Piatok 24. septembra 2021 meniny má Ľuboš, Ľubor

Bihariová sa zúčastní referenda o predčasných voľbách, ak Matoviča neodvolajú z funkcie

Bihariová sa zúčastní referenda o predčasných voľbách, ak Matoviča neodvolajú z funkcie

Pod zvolanie mimoriadnej schôdze k vysloveniu nedôvery ministrovi financií sa podpísalo 39 poslancov parlamentu.

28.6.2021 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka Progresívneho Slovenska (PS) Irena Bihariová sa zúčastní na referende o predčasných voľbách, ak nebude minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) odvolaný. Uviedla to vo svojom stanovisku, ktoré poskytol riaditeľ komunikačného oddelenia PS Radovan Choleva.

Referendum o Matovičovi

Podľa nej dostanú koaliční poslanci druhú šancu odvolať Matoviča z exekutívy. Dodala, že ak sa lídra Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) nepodarí odvolať, tak sa potom z referenda o predčasných voľbách stane referendum o Matovičovi.

„Ako som už viackrát v médiach avizovala, ja osobne sa ho zúčastním a podporím skrátenie volebného obdobia, ak vláda nedokáže inak zabezpečiť odňatie výkonnej moci Igorovi Matovičovi,“ napísala.

Zároveň podotkla, že o potrebe a dôvodoch odvolať bývalého premiéra a terajšieho ministra financií informovali ešte v marci cez kampaň Stačilo už.

Nezaradení poslanci NR SR a členovia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) v pondelok odovzdali do podateľne parlamentu návrh na odvolanie ministra financií.

Odvolanie podporí aj Kollár

Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini to zdôvodnil tým, že Matovič nezvláda výkon svojej funkcie ministra rovnako, ako nezvládol výkon premiérskeho mandátu.

Odvolanie podporí aj nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) a člen strany Spolu – občianska demokracia (Spolu) Miroslav Kollár.


V súvislosti s odvolávaním Matoviča strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) bude žiadať, aby bola časť mimoriadnej schôdze Národnej rady SR (NR SR) k vysloveniu nedôvery ministrovi financií neverejná.


Ako uviedol predseda strany Robert Fico vo videu na svojom profile na sociálnej sieti, majú „neuveriteľné“ dôkazy o obvinenom bývalom šéfovi Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítovi M. a „je potrebné o nich hovoriť na zasadnutí Národnej rady SR“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie