• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Bielorusko vyhlásilo dve básne z 19. storočia za extrémistické, zakázané sú aj knihy autorov z neskoršieho obdobia

Bielorusko vyhlásilo dve básne z 19. storočia za extrémistické, zakázané sú aj knihy autorov z neskoršieho obdobia

Okrem básní označila prokuratúra za extrémistický materiál aj predslov k zbierke.

17.8.2023 (SITA.sk) - Bieloruská prokuratúra vyhlásila dve básne z 19. storočia za extrémistické. Diela Vincenta Dunina-Marcinkeviča vznikli počas nacionalistického povstania Kastuśa Kalino?skeho v roku 1863 proti Ruskému impériu.

Okrem básní označila prokuratúra za extrémistický materiál aj predslov k zbierke tvorby Dunina-Marcinkeviča, ktorý napísal literárny kritik Jazep Januškevič. Informuje o tom spravodajský portál BBC. Odborníci označujú zákaz básní ako súčasť prechodu Bieloruska k totalitarizmu a znak toho, že režim rozširuje záťah na jeho kritikov.

Samozvaný prezident Alexander Lukašenko po voľbách v roku 2020, ktoré sú široko považované za zmanipulované, posilnil svoju moc a keďže je spojenec Kremľa, poskytol podporu Rusku pri jeho invázii na Ukrajinu. Mnohí odporcovia režimu sú nacionalisti, ktorým sa nepáči Lukašenkov proruský postoj.

Nezávislé médium Nexta informovalo, že zakázané sú aj knihy niekoľkých autorov z 20. storočia – Larisy Geňušovej, Uladzimira Njakljajeva, Lidije Arobejovej a Natalie Arsenevovej.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie