• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Biden schválil ďalšiu vojenskú pomoc pre Ukrajinu, v „balíku“ za 300 miliónov dostanú HIMARS aj ďalšiu muníciu

Biden schválil ďalšiu vojenskú pomoc pre Ukrajinu, v „balíku“ za 300 miliónov dostanú HIMARS aj ďalšiu muníciu

Oznámenie pomoci prichádza v čase, keď Rusko pokračuje v útokoch na ukrajinskú metropolu Kyjev a Moskva už taktiež čelila útoku bezpilotných lietadiel.

1.6.2023 (SITA.sk) - Americký prezident Joe Biden schválil nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v celkovej výške až 300 miliónov dolárov. Zahŕňa dodatočnú muníciu pre bezpilotné lietadlá a celý rad ďalších zbraní.

Oznámenie pomoci prichádza v čase, keď Rusko pokračuje v útokoch na ukrajinskú metropolu Kyjev a ruské hlavné mesto Moskva taktiež čelilo útoku bezpilotných lietadiel.

Americkí predstavitelia uviedli, že nič nenasvedčuje tomu, že by pri moskovských útokoch, z ktorých Kremeľ obvinil Ukrajinu, boli použité drony alebo munícia vyrobené v USA. Bidenova administratíva uviedla, že dala Ukrajine jasne najavo, že zbrane vyrobené v USA by sa nemali používať na útoky na území Ruska.

Nový balík pomoci obsahuje muníciu na posilnenie spôsobilostí ukrajinskej protivzdušnej obrany na odrazenie ruských leteckých útokov na Kyjev. Poskytuje tiež muníciu pre raketové batérie Patriot a vysokomobilné delostrelecké raketové systémy HIMARS, ako aj systémy protivzdušnej obrany Avenger a Stinger, zariadenia na odstraňovanie mín, protipancierové náboje, neriadené letecké rakety Zuni, okuliare na nočné videnie, približne 30 miliónov nábojov do ručných zbraní a nezverejnené množstvo ďalšej delostreleckej munície.

(1 EUR = 1,0683 USD)

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie