• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Biden sa chce opäť zhovárať so Si Ťin-pchingom. Napätie je vysoké, povedal

Biden sa chce opäť zhovárať so Si Ťin-pchingom. Napätie je vysoké, povedal

Americký prezident sa s čínskym lídrom stretol v novembri na tri hodiny na okraji samitu G20 na Bali.

21.3.2023 (SITA.sk) - Americký prezident Joe Biden má záujem opäť rokovať s čínskym náprotivkom Si Ťin-pchingom. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na hovorcu americkej Rady pre národnú bezpečnosť Johna Kirbyho.

Trojdňová návšteva

Si Ťin-pching sa momentálne nachádza v Moskve, kam zavítal na trojdňovú návštevu zorganizovanú ruským vodcom Vladimirom Putinom. Kirby poznamenal, že medzi americkými a čínskymi lídrami zatiaľ nie je nič naplánované, ale Spojené štáty sa chcú uistiť, že sa tak udeje vo vhodnom čase.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Je dôležité, aby sme tieto komunikačné linky ponechali otvorené, najmä teraz, keď je napätie také vysoké,“ povedal.

USA vedúaktívne diskusie“

Biden sa so Si Ťin-pchingom stretol na tri hodiny v novembri na okraji samitu G20 na Bali. Bolo to ich prvé osobné stretnutie od Bidenovho nástupu do úradu. Vtedy Biden novinárom povedal, že bol k Si Ťin-pchingovi „otvorený a úprimný“ o množstve záležitostí, v ktorých sa Peking a Washington nezhodujú.

Kirby tiež povedal, že USA chcú preložiť návštevu ministra zahraničia Blinkena v Pekingu. Vo februári ju odložili v reakcii na let podozrivého čínskeho špionážneho balóna. Kirby tiež uviedol, že USA vedú „aktívne diskusie“ s Čínou o návšteve ministerky financií Janet Yellenovej a ministerky obchodu Giny Raimondovej v krajine.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie