• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Biatlonista Pidručnyj ešte nedávno bojoval za Ukrajinu na olympiáde, teraz bráni svoju vlasť vo vojne

Biatlonista Pidručnyj ešte nedávno bojoval za Ukrajinu na olympiáde, teraz bráni svoju vlasť vo vojne

Trénerom ukrajinskej mužskej reprezentácie je slovenský tréner Juraj Sanitra.

2.3.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský bývalý majster sveta Dmytro Pidručnyj vyvolal svojim emotívnym príspevkom z vojny mnohé reakcie z celého biatlonového sveta.

“Som vďačný všetkým, ktorí mi píšu a majú strach o moju rodinu, aj tým, ktorí pomáhajú Ukrajine,“ napísal na svoj Instagram tridsaťročný športovec.

Pred dvoma týždňami bol v Pekingu

Na fotografii pózuje vo vojenskej uniforme s prilbou. “Momentálne sa nachádzam vo svojom rodnom meste Ternopiľ a slúžim v Národnej garde Ukrajiny. Snímka vznikla počas leteckého poplachu.“

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ešte pred dvoma týždňami hájil ukrajinské farby na zimných olympijských hrách v Pekingu. Obsadil tam trináste miesta v rýchlostných aj stíhacích pretekoch.

Na hrdinský čin Pidručného reagovalo veľa jeho kolegov. “Zostaňte silní,“ odpovedal na príspevok bývalý majster sveta Benedikt Doll z Nemecka. “Všetci sme s vami,“ napísal Talian Thomas Bormolini. “Dávajte na seba pozor a zostaňte silní,“ reagovala nórska olympijská víťazka Tiril Eckhoffová.

Mnohí z nich sa rozhodli v týchto dňoch pretekať s páskami v národných ukrajinských farbách - žltej a modrej. Informoval o tom portál ORF.

Na fronte bojuje aj olympijská víťazka

Vinou ruskej invázie sa na posledných troch zastávkach Svetového pohára nepredstaví ani jeden ukrajinský biatlonista.

Podľa správ bojujú na frontových líniách aj ďalší biatlonisti vrátane Júlie Džimovej, ktorá na ZOH 2014 v Soči získala s ukrajinskou štafetou olympijské zlato.

Svetový biatlon zasiahla smrť iba devätnásťročného Jevhena Malyševa, ktorý padol počas bojov. V tomto čase mohol štartovať na juniorskom svetovom šampionáte v americkom Soldier Hollow. Miesto toho narukoval a zomrel pri obrane vlasti. Narodil sa v roku 2002.

Svetový šampión z roku 2019

Trénerom ukrajinskej mužskej reprezentácie je slovenský tréner Juraj Sanitra. Pri tíme pôsobí od roku 2016.

Najväčší úspech dosiahol na majstrovstvách sveta 2019, keď jeho zverenec Dmytro Pidručnyj získal titul majstra sveta vo vytrvalostných pretekoch.

Najlepším jeho tohtosezónnym výsledkom je siedme miesto z rýchlostných pretekov v rakúskom Hochfilzene. V priebežnom hodnotení SP mu patrí 34. priečka.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie