• Dnes je: Streda 18. mája 2022 meniny má Viola

Beňovú opäť zvolili za kvestorku, bude tiež členkou predsedníctva Európskeho parlamentu

Beňovú opäť zvolili za kvestorku, bude tiež členkou predsedníctva Európskeho parlamentu

Post kvestorky bude Monika Beňová zastávať v nasledujúcom dva a pol ročnom období.

19.1.2022 (Webnoviny.sk) - Europoslankyňu Moniku Beňovú (Smer-SD/S/D) opäť zvolili za kvestorku a členku predsedníctva Európskeho parlamentu (EP). Ako informovala v tlačovej správe, post kvestorky bude zastávať v nasledujúcom dva a pol ročnom období.

Piatich kvestorov si plénum EP zvolilo v stredu v tajnej voľbe po tom, čo si zvolilo novú predsedníčku a podpredsedov. Voľba nového predsedníctva podľa europoslankyne zabezpečí kontinuitu a efektívne inštitucionálne fungovanie EP v druhej polovici jeho súčasného legislatívneho obdobia.

„Doposiaľ som ako kvestorka zodpovedala za väčšinu vydaných interných rozhodnutí týkajúcich sa fungovania Európskeho parlamentu z hľadiska ochrany zdravia, bezpečnosti. To súviselo aj so zabezpečením jeho administratívnej prevádzky v čase pandémie,“ priblížila Beňová. O novom portfóliu a oblasti, ktorej sa bude v nadchádzajúcom čase venovať, sa má rokovať v najbližšom období.

Europoslankyňa priblížila, že kvestori majú vo svojej kompetencii predovšetkým administratívne a finančné záležitosti týkajúce sa poslancov EP. „Môžu predkladať návrhy na prepracovanie či doplnenie textov v pôsobnosti predsedníctva Európskeho parlamentu. Zároveň disponujú poradným hlasom pri hlasovaní predsedníctva,“ objasnila.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie