• Dnes je: Piatok 15. októbra 2021 meniny má Terézia

Bencicová prehovorila o svojej láske k Slovensku. V slovenčine niekedy aj rozmýšľam, prezradila Švajčiarka

Bencicová prehovorila o svojej láske k Slovensku. V slovenčine niekedy aj rozmýšľam, prezradila Švajčiarka

Belinda Bencicová mala vrchol sezóny na konci júla na olympijských hrách v Tokiu, kde vybojovala zlatú medailu vo dvojhre a striebro po boku Viktorije Golubicovej vo štvorhre.

24.9.2021 (Webnoviny.sk) - Švajčiarska tenistka Belinda Bencicová vstúpila do turnaja WTA v Ostrave hladkým triumfom nad Španielkou Sarou Sorribesovou Tormovou 6:2, 6:3 a po zápase sa vyznala aj zo svojej lásky k Slovensku.

Doma hovorí len po slovensky

Napriek tomu, že sa pred 24 rokmi narodila vo Švajčiarsku, má slovenských rodičov aj priateľa a kondičného trénera v jednej osobe. Keď je práve na Slovensku, pravidelne trénuje v TK Slovan Bratislava, ktorému pomohla aj k titulu v slovenskej extralige.

"Na Slovensku máme široké zázemie. Rodina z maminej strany je z Močenka pri Nitre, otcova zasa z Bratislavy. S rodičmi doma hovorím len po slovensky a niekedy v slovenčine aj rozmýšľam," uviedla Bencicová podľa webu iSport.cz.

V Tokiu vybojovala zlato

Bencicová mala svoj vrchol sezóny 2021 už na konci júla na olympijských hrách v Tokiu, kde vybojovala zlatú medailu vo dvojhre a striebro po boku Viktorije Golubicovej vo štvorhre.

"Bol to pre mňa úžasný zážitok. Nikdy som nebola na seba taká hrdá ako po zisku olympijských medailí. Mám pre ne doma pekné miesto, sú to krásne spomienky," doplnila Bencicová. Jej súperkou v piatkovom štvrťfinále v Ostravar Arene bude Estónka Anett Kontaveitová. V rebríčku ich delí devätnásť priečok, Švajčiarka je svetová jedenástka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie