• Dnes je: Piatok 12. augusta 2022 meniny má Darina

Belasích povedie trénerská dvojica Pardavý a Podkonický, hokejový tím posilní o piatich nových hráčov

Belasích povedie trénerská dvojica Pardavý a Podkonický, hokejový tím posilní o piatich nových hráčov

Novým športovým riaditeľom Slovana bude od 1.

6.6.2022 (Webnoviny.sk) - Úradujúceho slovenského hokejového šampióna HC Slovan Bratislava povedie v sezóne 2022/2023 trénerská dvojica Ján Pardavý a Andrej Podkonický.

Výber realizačného tímu

Vedenie klubu o tom informovalo na pondelkovej tlačovej konferencii. Novým športovým riaditeľom Slovana bude od 1. augusta Oto Haščák, ktorý doteraz pracoval ako asistent generálneho manažéra Miroslava Šatana pri slovenskej reprezentácii.

Pardavý a Podkonický v nej pracovali ako asistenti hlavného kouča Craiga Ramsayho. Andrej Podkonický stál na lavičke Slovana pri zisku ostatného titulu, kormidlo prevzal po odvolanom Róbertovi Dömem, ktorému robil asistenta. Ján Pardavý bol takmer tri sezóny koučom Dukly Trenčín, skončil v nej v decembri 2021.

"Cieľom nášho klubu je mať vždy v tíme tých najlepších ľudí, preto aj pri výbere realizačného tímu sme dbali hlavne na ich odbornosť, skúsenosti, profesionalitu a charakterové vlastnosti. Proces výberu prebiehal niekoľko mesiacov a sme radi, že sme sa dohodli. So značkou Slovana sa vždy spájajú ambície a očakávania. Verím, že nový realizačný tím tieto očakávania naplní," povedal jeden z akcionárov klubu Roman Hofstädter. Ozrejmil tiež, že trénerské duo má zmluvy na dve sezóny s ročnou opciou.

Belasí posilnia o nových hráčov

"Vážim si túto dôveru a verím, že v budúcnosti všetci budú spokojní, keďže Slovan má bohatú históriu a tradíciu. Veľmi rád by som nadviazal na ostatný titul," ozrejmil Haščák. Prezradil tiež, že zámorský klub New York Rangers úspešne požiadal o prerušenie kontraktu skauta. Keďže sa chce venovať naplno práci v bratislavskom klube, nepokračuje ani v realizačnom tíme reprezentácie SR.

Na pondelkovej tlačovej konferencii "belasí" prezradili aj mená piatich hráčov, ktorí prichádzajú do klubu pred ročníkom 2022/2023.


Sú nimi brankár Samuel Baroš, švédsky obranca Carl Ackered, americký krídelník Liam Pecararo aj slovenskí útočníci Tomáš Török a Jakub Minárik. "Robíme ešte, zatiaľ dosť neúspešne, na brankárskej jednotke. Máme rozpracovaných viacero možností," ozrejmil Haščák.


Najčítanejšia najnovšia správa

USA sú za vytvorenie demilitarizovanej zóny okolo Záporožskej jadrovej elektrárne, boj v jej blízkosti je nebezpečný

usa su za vytvorenie demilitarizovanej zony okolo zaporozskej jadrovej elektrarne boj v jej blizkosti je nebezpecny

Spojené štáty podporujú výzvy na vytvorenie „demilitarizovanej zóny“ okolo Záporožskej jadrovej elektrárne na Ukrajine. Ako referuje spravodajský web CNN, vo štvrtok to uviedol hovorca amerického ministerstva zahraničia.

„Boj v blízkosti jadrovej elektrárne je nebezpečný a nezodpovedný.

Naďalej vyzývame Rusko, aby zastavilo všetky vojenské operácie v ukrajinských jadrových zariadeniach alebo v ich blízkosti, vrátilo plnú kontrolu Ukrajine a podporilo ukrajinské výzvy na vytvorenie demilitarizovanej zóny okolo jadrovej elektrárne,“ uviedol hovorca vo vyhlásení.

Ekvivalent ľudského štítu

Ukrajina i Západ vinia Rusko, že využíva jadrovú elektráreň v Enerhodare pri Záporoží ako vojenskú základňu.

Americký minister zahraničia Antony Blinken minulý týždeň povedal, že „Rusko používa túto elektráreň ako ekvivalent ľudského štítu, v tom zmysle, že strieľa na Ukrajincov z okolia elektrárne“.

„Samozrejme, Ukrajinci nemôžu a nebudú paľbu opätovať, aby nedošlo k hroznej havárii v jadrovej elektrárni. Takže toto je vrchol nezodpovednosti,“ povedal Blinken.


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok povedal, že Rusko maximalizuje riziko jadrovej katastrofy v zariadení a generálny tajomník OSN António Guterres vyhlásil, že je „situáciou vážne znepokojený“.

Úroveň radiácie je v norme

Krajiny G7 v stredajšom vyhlásení vyzvali Rusko, aby vrátilo Ukrajine plnú kontrolu nad Záporožskou jadrovou elektrárňou a ďalšími jadrovými zariadeniami, pretože boje v jej blízkosti by mohli viesť ku katastrofálnym následkom.

Predstavitelia Enerhoatomu vo štvrtok uviedli, že úroveň radiácie v elektrárni je v normálnom rozsahu napriek opätovnému ostreľovaniu oblasti.


Záporožská jadrová elektráreň je po ruskom ostreľovaní poškodená. Ovplyvnilo to aj úroveň radiácie?

Ruské ostreľovanie Záporožskej jadrovej elektrárne spôsobilo poškodenie zariadenia, ale úroveň radiácie je normálna. Na webe Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) to uviedol jej šéf Rafael Mariano Grossi.


Nehrozí bezprostredné ohrozenie


Ruskí vojaci v uplynulých dňoch viackrát zaútočili na elektráreň. Niekoľko hodín po piatkovej paľbe, ktorá zasiahla vedenie vysokého napätia, v sobotu raketami zasiahli zariadenie elektrárne, v ktorom je uložených 174 kontajnerov s vyhoreným jadrovým palivom.


„Na základe informácií poskytnutých Ukrajinou experti MAAE zhodnotili absenciu bezprostredného ohrozenia jadrovej bezpečnosti v dôsledku sobotňajšieho incidentu,“ skonštatoval Grossi.


Situácia v elektrárni je znepokojujúca

MAAE poznamenala, že sobotňajšie ruské ostreľovanie poškodilo vonkajší systém napájania elektrárne, steny, strechu a okná v priestore skladu vyhoreného jadrového paliva a komunikačné káble, ktoré sú súčasťou systému kontroly radiácie.

Zranený bol aj ukrajinský bezpečnostný pracovník elektrárne. Viditeľné poškodenie kontajnerov s vyhoretým jadrovým palivom ani ochranného perimetra objektu však nenastalo.


Grossi zopakoval, že je vážne znepokojený situáciou v Záporožskej jadrovej elektrárni a dodal, že akékoľvek vojenské akcie, ktoré ohrozujú jadrovú bezpečnosť, musia byť zastavené.


Lídri skupiny G7 vyzvali Rusko, aby vrátilo Ukrajine Záporožskú jadrovú elektráreň. Ohrozuje to región


Skupina siedmich popredných ekonomík sveta G7 odsúdila ruskú okupáciu Záporožskej jadrovej elektrárne a vyzvala Moskvu, aby Ukrajine „okamžite odovzdala plnú kontrolu“ nad zariadením. Referuje o tom spravodajský web BBC.


Ukrajinský personál prevádzkujúci elektráreň „musí byť schopný vykonávať svoje povinnosti bez hrozieb alebo tlaku. Pokračujúca ruská kontrola elektrárne ohrozuje región“, uviedli ministri zahraničných vecí G7 vo vyhlásení.


„Ruská federácia musí okamžite stiahnuť svoje jednotky z medzinárodne uznaných hraníc Ukrajiny a rešpektovať ukrajinské územie a suverenitu,“ dodala skupina G7.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie