• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Bátovská Fialková začala sezónu v top 10, vytrvalostné preteky ovládla Öbergová

Bátovská Fialková začala sezónu v top 10, vytrvalostné preteky ovládla Öbergová

Preteky na 15 kilometrov sa konali vo fínskom Kontiolahti.

30.11.2022 (Webnoviny.sk) - Výborným 8. miestom odštartovala slovenská reprezentantka v biatlone Paulína Bátovská Fialková novú sezónu Svetového pohára. Vo fínskom Kontiolahti vo vytrvalostných pretekoch na 15 km na strelnici minula iba raz a pridala aj solídnu bežeckú časť.

Tridsaťročná rodáčka z Brezna sa v minulosti ešte nikdy nedostala v SP na pódium vo vytrvalostných pretekoch, jej maximom v tejto disciplíne je 4. priečka zo slovinskej Pokljuky ešte zo sezóny 2018/2019.

V prvej trojke aj Vittozziová

Suverénnou víťazkou stredajších pretekov vo Fínsku sa stala Švédka Hanna Öbergová, ktorá triumfovala napriek jednému chybnému výstrelu.

Bežecky totiž bola výborná a druhej v poradí Nórke Ingrid Landmark Tandrevoldovej, ktorá bola strelecky bezchybná, "nadelila" v cieli 36,5 sekundy. Tretiu priečku obsadila Talianka Lisa Vittozziová, ktorá na strelnici spravila jednu chybu a za H. Öbergovou zaostala o 39,7 sekundy.

Paulína Bátovská Fialková po čistej prvej položke spravila jedinú chybu pri prvej streľbe v stoji, ďalšie terče už sklopila a v priebežnom poradí stúpala nahor až na konečnú 8. pozíciu. Bola napokon jedinou Slovenkou, ktorá sa dostala do bodovanej štyridsiatky.

Ivone Fialkovej preteky nevyšli

Paulíninej sestre Ivone preteky nevyšli, na záverečnej položke si pripísala päť trestných minút a napokon ju klasifikovali na 88. priečke spomedzi 90 pretekárok.

Slovensko zastupovalo aj ďalšie sesterské duo Mária a Zuzana Remeňové. Z 22-ročných dvojičiek sa viac darilo Márii, ktorá na strelnici nesklopila tri terče a napokon obsadila 55. stupienok, Zuzana so šiestimi chybami skončila na 80. poste.

Obhajkyňa malého krištáľového glóbusu za prvenstvo v disciplíne v minulej sezóne Češka Markéta Davidová v utorok finišovala siedma. Celková víťazka SP z predchádzajúceho ročníka Marte Olsbu Röiselandová na štarte chýbala a sezónu začne neskôr.

V Kontiolahti absolvujú muži v sobotu rýchlostné preteky na 7,5 km a o deň neskôr stíhacie preteky na 10 km, predtým vo štvrtok je na programe aj súťaž štafiet.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie