• Dnes je: Štvrtok 28. októbra 2021 meniny má Dobromila, Kevin

Barteková pochválila bronzových kajakárov, Slováci ako jediní na olympiáde v Tokiu dodržali protokol

Barteková pochválila bronzových kajakárov, Slováci ako jediní na olympiáde v Tokiu dodržali protokol

Príjemnú úlohu si zopakovala po piatich rokoch, keďže v Riu de Janeiro odovzdávala medaily vtedy striebornej slovenskej "káštvorke".

7.8.2021 (Webnoviny.sk) - Športová strelkyňa Danka Barteková síce nebola nanovo zvolená do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru, svoj končiaci mandát však využila v sobotu na OH v Tokiu podľa svojich predstáv.

V predposledný deň Hier XXXII. olympiády sa objavila v kanoistickom areáli Sea Forest Waterway, aby pomohla dekorovať medailistov v disciplíne K4 500 m vrátane bronzových Slovákov.

Vymenila sa so Samaranchom

V Tokiu bol síce protokol odovzdávania medailí vzhľadom na koronavírus oklieštený a kajakári si ich museli zavesiť na krk sami, Barteková si však užila chvíle, že mohla byť pri tom.

Online prenos (minúta po minúte)

Ešte predtým musela presvedčiť Juana Antonia Samarancha ml., aby si s ňou vymenil slávnostnú ceremóniu.

"Pán Samaranch pochopil, že je to jedna z mojich posledných slávností v pozícii členky MOV. Bol pre mňa veľký zážitok si po piatich rokoch zopakovať dekorovanie slovenských medailistov aj kamarátov, ktorých cestu som sledovala pred Riom i pred Tokiom. Slováci ako jediní dodržali na pódiu predpísaný protokol s medailami. Prvý ju odovzdal druhému, druhý tretiemu a tretí štvrtému,“ povedala Danka Barteková na webe olympic.sk.

Priniesla im šťastie

Najstarší člen slovenského bronzového kvarteta Erik Vlček (39) stihol o dva roky mladšej Bartekovej prezradiť, že im priniesla šťastie. Štvornásobný medailista z OH zrejme vychádzal z toho, že Barteková bola prítomná na ich medailovej ceremónii aj v Riu de Janeiro.

"Erik je podľa mňa jeden z najlepších športovcov na Slovensku. Je vzor pre nás vrcholových športovcov aj mládež. Nie je bežné, ak sa niekto pre šport obetuje tak ako on,“ doplnila Danka Barteková.

Bronzová medailistka v skeete z OH 2012 v Londýne absolvovala v sobotu ešte jeden medailový ceremoniál. Cenné kovy priniesla aj najlepším šprintérom v štafetách na 4 x 100 m na Národnom olympijskom štadióne v Tokiu. Táto disciplína s dlhoročnou americkou a jamajskou dominanciou sa skončila v Tokiu veľkým prekvapením. Zlato si vybojovali Taliani, striebro Briti a bronz Kanaďania.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie