• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Banská Bystrica má náhradu za dlhoročného športového manažéra, jeho prácu prevezme niekdajší kapitán

Banská Bystrica má náhradu za dlhoročného športového manažéra, jeho prácu prevezme niekdajší kapitán

Hokejisti Banskej Bystrice sa v sezóne 2021/2022 dostali do štvrťfinále play-off a tam vypadli s úradujúcim šampiónom HKM Zvolen.

14.4.2022 (Webnoviny.sk) - Extraligový hokejový klub HC 05 Banská Bystrica už má náhradu za Júliusa Kovala, ktorý po siedmich rokoch opustil post športového manažéra.

Podobné kompetencie ako Koval

Jeho prácu prevzal niekdajší kapitán "baranov" Michal Hudec. Informuje o tom oficiálny web mužstva spod Urpína.

"Tie kompetencie ostávajú podobné, ako to bolo za Jula Kovala. Čiže hráčsky káder, trénersky tím a s tým spojené kontrakty, skladba mužstva a tak ďalej. V podstate preberám Julovu Kovalovu robotu," prezradil Hudec v rozhovore na webe hc05.sk. Štvornásobný slovenský šampión za Banskú Bystricu odohral päť sezón a po ukončení kariéry krátky čas pracoval aj ako asistent trénera Dana Cemana.

Niektorí hráči sú už podpísaní

Priblížil aj stav príprav A-tímu na nasledujúcu sezónu. "Niektorí hráči sú podpísaní, teraz si to celé sumarizujeme. Plánujem sa zastaviť za realizačným tímom, prebrať nejaké veci a musím sa zoznámiť so všetkými ľuďmi, pretože niektorí sú tu noví. Mám nejaké stretnutia aj s ďalšími hráčmi, takže verím, že niektoré veci sa podaria čím skôr. Sezóna skončila, musíme to dať dokopy a potom budeme riešiť ďalších chalanov,“ informoval.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie