• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

Banská Bystrica chystá oslavy výročia SNP, odštartuje ich tradičný koncert Štátnej opery

Banská Bystrica chystá oslavy výročia SNP, odštartuje ich tradičný koncert Štátnej opery

Oficiálna časť osláv SNP bude určená výlučne pre pozvaných hostí, Múzeum SNP pre verejnosť pripravuje popoludňajší program s viacerými sprievodnými aktivitami.

14.8.2021 (Webnoviny.sk) - Oslavy 77. výročia Slovenského národného povstania (SNP) odštartuje v sobotu 28. augusta o 19:00 tradičný koncert Štátnej opery v Banskej Bystrici. Ako Múzeum SNP informuje na svojej webovej stránke, počas koncertu budú ocenené osobnosti a organizácie, ktoré aktívne podporujú činnosť múzea.

Z dôvodu obmedzení v súvislosti so šírením vírusu COVID-19 budú celoslovenské oslavy sprevádzané niekoľkými obmedzeniami. Denný oficiálny program sa začne o 11:00 v nedeľu 29. augusta preletom leteckej techniky Ozbrojených síl Slovenskej republiky a pietnym aktom kladenia vencov.

Krátke kultúrne vystúpenia

Slávnostné zhromaždenie otvorí hymna Slovenskej republiky v podaní Reného Bošeľu a Vojenskej hudby Banská Bystrica. Okrem príhovorov oficiálnych hostí, slávnostné zhromaždenie ponúkne aj krátke kultúrne vystúpenia a ukončí ho atraktívny zoskok výsadkárov.

Oficiálna časť osláv SNP, 29. augusta 2021, bude určená výlučne pre pozvaných hostí, priamych účastníkov Povstania, predstaviteľov diplomatických zastúpení v SR a členov Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov. Oficiálna časť osláv SNP bude vysielaná v priamom prenose RTVS,“ uvádzajú organizátori s tým, že verejnosť si tento program môže pozrieť z pohodlia domova.

Viaceré sprievodné aktivity

Múzeum SNP pre verejnosť pripravuje popoludňajší program s viacerými sprievodnými aktivitami. „Od 13:30 do 17:00 sa na hlavnej tribúne pred Pamätníkom SNP uskutoční kultúrny program, avšak za podmienky dodržania protiepidemických nariadení, ktoré budú platné v danom období. Priestory stálej expozície a kinosály budú pre verejnosť sprístupnené od 13:30 do 18:00,“ dodáva Múzeum SNP s tým, že o podmienkach účasti verejnosti dňa 29. augusta bude informovať priebežne na stránke www.muzeumsnp.sk a na sociálnych sieťach. Vstup na všetky aktivity a podujatia osláv 77. výročia SNP je bezplatný.

Oslavy 77. výročia SNP si vyžiadajú aj dopravné a iné obmedzenia. Vstup do areálu Pamätníka SNP bude 29. augusta možný až po 13:30 z Kapitulskej ulice. Počas 28. a 29. augusta bude vo vybraných uliciach v Banskej Bystrici čiastočne zmenené dopravné značenie. V Kapitulskej ulici bude od 22:00 28. augusta do 15:00 29. augusta umiestnené dopravné značenie zákaz zastavenia. Počas hlavného dňa osláv 29. augusta 2021 od 6:00 do 15:00 budú uzavreté ulice Kapitulská, Švantnerova, Cikkerova a Kuzmányho.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie