• Dnes je: Streda 30. septembra 2020 meniny má Jarolím

Bánovce nad Bebravou zatvorili krytú plaváreň, opatrenia proti koronavírusu sa dotkli aj kúpaliska

Bánovce nad Bebravou zatvorili krytú plaváreň, opatrenia proti koronavírusu sa dotkli aj kúpaliska

Radnica zároveň požiada prevádzkovateľa autobusovej dopravy o zvýšenie intenzity dezinfekcie autobusov.

6.8.2020 (Webnoviny.sk) - Zatvorením krytej plavárne reagovala bánovská samospráva na aktuálnu epidemiologickú situáciu v regióne. Krízový štáb prijal aj ďalšie opatrenia na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. Jedným z nich je zníženie kapacity návštevníkov letného kúpaliska. O rozhodnutí krízového štábu informovala radnica na svojej internetovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

Mestský krízový štáb nariadil prevádzkovateľovi letného kúpaliska znížiť maximálne povolenú kapacitu návštevníkov na 500 osôb. Zároveň zakázal používanie spŕch na všetkých športoviskách vrátane fitnesscentier.

Samospráva bude dbať aj o zvýšenú dezinfekciu vnútorných priestorov i verejných priestranstiev. Podľa rozhodnutia krízového štábu by sa mala zintenzívniť dezinfekcia detských ihrísk a plošná dezinfekcia priestorov mestského úradu.

Mestský úrad ostáva otvorený bez obmedzenia so zachovaním prístupu verejnosti na pracoviská s použitím rúška a dezinfekcie rúk. Zároveň vedenie mesta odporúča občanov uprednostniť elektronickú komunikáciu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k téme: COVID-19, Koronavírus

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie