• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Banka verí v úspech Hlasu-SD vo voľbách. Pellegrini priblížil výšku úveru na kampaň

Banka verí v úspech Hlasu-SD vo voľbách. Pellegrini priblížil výšku úveru na kampaň

Ako Hlas-SD ďalej informoval, doba splatnosti úveru je jeden rok, s možnosťou ďalších ročných obnov.

12.6.2023 (SITA.sk) - Strana Hlas-SD bude svoju volebnú kampaň financovať aj pomocou bankového úveru. Strana o tom informovala v tlačovej správe s tým, že uzavrela zmluvu so slovenskou pobočkou českej banky Fio banka a.s. na poskytnutie kontokorentného úveru vo výške dva milióny eur.

Ako strana vysvetlila, takýto úver poskytuje možnosť postupného čerpania prostriedkov až do stanoveného limitu. Aktuálne čerpanie sa vždy objaví na transparentnom účte. Dohodnuté úročenie predstavuje 6,375 percenta bez ďalších poplatkov, pričom vždy sa úročí len už vyčerpaná suma.

Financovanie Hlasu

Strana za úver ručí formou záložného práva k svojim budúcim pohľadávkam voči SR, ktoré vzniknú na základe výsledkov parlamentných volieb. Doterajší vývoj preferencií banka vyhodnotila ako záruku, že svoje záväzky voči banke bude schopný plniť.

Financovanie Hlasu je absolútne transparentné. Na rozdiel od iných strán nemá na svoju činnosť žiadne peniaze od štátu, teda od daňových poplatníkov. Prostriedky na svoju doterajšiu činnosť získal Hlas z členských príspevkov od svojich vyše 2500 členov a darov od sympatizantov, ktoré nad rámec zákona priebežne zverejňuje," uviedol predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini s tým, že každá výročná správa bola riadne overená audítorom a splnila všetky zákonné požiadavky.

Riadny bankový úver

Strana však vysvetlila, že „najväčšiu časť nákladov na volebnú kampaň týmto spôsobom nie je možné získať, a preto predsedníctvo Hlasu rozhodlo, že strana požiada o riadny bankový úver, ktorý bude schopná splatiť na základe svojich volebných výsledkov a nebude v budúcnosti nikomu zaviazaná,“ uviedol líder Hlasu Peter Pellegrini.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie