• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Autonómne auto spoločnosti Uber zabilo človeka, testovanie dočasne pozastavili

Autonómne auto spoločnosti Uber zabilo človeka, testovanie dočasne pozastavili

Podľa polície jazdilo auto v čase nehody v automatickom režime.

TEMPE 19. marca (WebNoviny.sk) - Automobil testujúci samonavigačné zariadenie zrazil v noci z nedele na pondelok vo Phoenixe v americkom štáte Arizona na priechode pre chodcov ženu, ktorá krátko nato v nemocnici podľahla svojim zraneniam.

Nehoda sa stala na predmestí Phoenixu Tempe, kde prebieha testovanie áut jazdiacich pomocou samonavigačného systému. Podľa polície jazdilo auto v čase nehody v automatickom režime. Nie je zatiaľ jasné, prečo včas nezasiahla osoba, ktorá v ate sedela, a ktorá môže kedykoľvek testovanie prerušiť buď tým, že dupne na brzdu, alebo stočí volant.

Testovanie áut so samonavigačným mechanizmom, ktorý rozbehla firma Google, má za cieľ pripraviť pôdu pre používanie automobilov, ktoré budú po zadaní trasy schopné dopraviť cestujúcich do cieľa samé od seba. V súčasnosti testovanie prebieha vo Phoenixe, Pittsburghu v Pensylvánii, kalifornskom San Francisku, a tiež v kanadskom Toronte.

Firma Uber, ktorá sa na testoch tiež podieľa, v pondelok oznámila, že po tejto tragickej nehode testy dočasne pozastavuje a bude plne spolupracovať na vyšetrovaní nehody.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie