• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Auto skončilo prevrátené na streche, muža v kritickom stave museli previezť do nemocnice leteckí záchranári

Auto skončilo prevrátené na streche, muža v kritickom stave museli previezť do nemocnice leteckí záchranári

Vážna autonehoda sa stala v sobotu podvečer pri obci Bottovo v okrese Rimavská sobota.

24.5.2020 (Webnoviny.sk) - Leteckí záchranári previezli v sobotu 23. mája vodiča po vážnej autonehode v kritickom stave do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ATE Zuzana Hopjaková, ide o 66-ročného muža, ktorý po autonehode utrpel poranenie hrudníka, hlavy, chrbtice a úraz ľavej hornej končatiny.

Auto skončilo prevrátené na streche

Hopjaková uviedla, že zo základne v Banskej Bystrici bol v sobotu v podvečer privolaný záchranársky vrtuľník k obci Bottovo v okrese Rimavská Sobota. Odtiaľ bola hlásená nehoda osobného motorového vozidla prevráteného na streche mimo vozovky.

Po prílete k miestu nehody sa zranený vodič nachádzal v starostlivosti pozemných záchranárov, ktorí ho na mieste oživovali.

Lekár musel muža opakovane resuscitovať

„Po úspešnej kardiopulmonálnej resuscitácii bol pacient preložený na palubu vrtuľníka, ktorý nabral smer do nemocnice v Banskej Bystrici. Stav pacienta sa však počas letu natoľko zhoršil, že ho lekár musel opakovane resuscitovať,“ priblížila.

Dodala, že po pristátí bol muž za neustálej resuscitácie v kritickom stave odovzdaný Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie