• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Austrália porazila vo futbale Angentínu, trúfa si aj na Španielsko

Austrália porazila vo futbale Angentínu, trúfa si aj na Španielsko

Olympijské hry sa ešte oficiálne nezačali a Austrálčania zažili už trojnásobnú radosť, dvakrát sa zrodila na futbalovom ihrisku.

22.7.2021 (Webnoviny.sk) - Zatiaľ najúspešnejšou krajinou olympijských hier v Tokiu je Austrália. Trochu zvláštne konštatovanie, keďže olympiáda sa oficiálne začne až v piatok 23. júla, ale má svoju logiku.

Prvý dôvod na radosť prinieslo Austrálčanom v Tokiu rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru o pridelení hier v roku 2032 ich mestu Brisbane.

Druhýkrát sa austrálski fanúšikovia športu potešili po triumfe ich futbalistiek nad rivalkami z Nového Zélandu 2:1 a do tretice prišlo nečakané víťazstvo futbalistov nad favorizovanými Argentínčami 2:0. A to sa v bránke Juhoameričanov objavil skúsený 28-ročný Jeremias Ledesma zo španielskeho Cádizu, ktorý účinkuje v La Lige.

Radosť outsidera

Zrodilo sa v Sappore presne 4726 dní po tom, čo sa Austrália v roku 2008 na OH v Pekingu predtým naposledy objavila na mužskom olympijskom futbalovom turnaji.

Radosť outsidera znásobil aj fakt, že Argentínčania sú dvojnásobní olympijskí víťazi z rokov 2004 a 2008. "Verili sme, že môžeme v tomto zápase niečo uhrať. Opierali sme sa o filozofiu nášho trénera Grahama Arnolda. Splnil sa nám sen, ale trúfame si na víťazstvo aj proti Španielom," uviedol strelec prvého gólu Austrálie Lachlan Wales.

"Raz sme už šokovali svet a druhýkrát to chceme urobiť vtedy, keď postúpime z našej skupiny," dodal 23-ročný útočník tímu Western United pre olympijský informačný servis.

Tréner bol aj hráčom

Tréner Arnold sa predstavil ako hráč na olympijských hrách v Soule 1988, teraz na OH 2020 naordinoval svojim hráčom správnu taktiku proti favoritovi. "Tušil som, že sa môžeme postarať o prekvapenie. Veril som týmto hráčom, že predvedú niečo výnimočné," skonštatoval Arnold.

Aj v druhom štvrtkovom zápase C-skupiny na olympijskom futbalovom turnaji mužov sa zrodilo prekvapenie. Španielsko s piatimi hráčmi z tímu semifinalistu nedávnych majstrovstiev Európy iba remizovalo s Egyptom 0:0.

Viac k téme: futbal - Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, futbalisti, futbalistky, La Liga, OH 2020 Tokio

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie