• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Arriva Nitra dočasne pozastavila takmer 40 autobusových spojov, chýbajú jej vodiči

Arriva Nitra dočasne pozastavila takmer 40 autobusových spojov, chýbajú jej vodiči

Arriva Nitra prevádzkuje v okolí Nitry 37 liniek prímestskej autobusovej dopravy, v okolí Topoľčian 23 a Zlatých Moraviec 31 liniek.

Cestujúci v regionálnej autobusovej doprave v okolí Nitry a Topoľčian musia počítať so značnými obmedzeniami. Spoločnosť Arriva Nitra od pondelka 4. septembra dočasne pozastavila prevádzku vybraných spojov prímestských autobusov do odvolania.

Prímestská doprava

Obmedzenia sa podľa zverejneného zoznamu na portáli dopravcu týkajú takmer 40 spojov na dvadsiatich linkách.

„Vzhľadom na počet vodičov autobusov, ktorých má naša spoločnosť momentálne k dispozícii, nedokážeme plnohodnotne zabezpečiť objednanú dopravnú obslužnosť v okresoch Nitra a Topoľčany. Z toho dôvodu bude dočasne pozastavená prevádzka vybraných spojov v prímestskej autobusovej doprave,“ upozornila Arriva Nitra zo skupiny Arriva.


Regionálnu autobusovú dopravu vo verejnom záujme prevádzkuje na základe zmluvy s Nitrianskym samosprávnym krajom.

Minimálny negatívny dopad

„Našou snahou bolo pozastaviť len tie spoje, ktoré budú mať minimálny negatívny dopad na cestujúcich,“ oznámil autobusový dopravca.


Cestujúcim odporúča sledovať aktuálne informácie na svojej webovej stránke, kde obmedzenia pravidelne aktualizuje. Zároveň sa im za komplikácie v cestovaní ospravedlnil.


Najviac pozastavených autobusových spojov je podľa zoznamu na linkách Nitra – Výčapy-Opatovce, Nitra – Komjatice, Nitra – Vinodol a Topoľčany – Súlovce. Ráno je pozastavených 25 a popoludní 14 spojov.


Arriva Nitra prevádzkuje v okolí Nitry 37 liniek prímestskej autobusovej dopravy, v okolí Topoľčian 23 a Zlatých Moraviec 31 liniek.


Zoznam pozastavených spojov je uvedený na arriva.sk/nitra.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie