• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Aplikácia MEDDI app od českej spoločnosti MEDDI hub a.s. spĺňa európske a slovenské štandardy

Aplikácia MEDDI app od českej spoločnosti MEDDI hub a.s. spĺňa európske a slovenské štandardy

Testovanie potvrdilo, že aplikácia spĺňa všetky potrebné požiadavky na pripojenie k národnému zdravotníckemu informačnému systému.

25.9.2023 (SITA.sk) - Spoločnosť MEDDI hub a.s., ktorá stojí za vývojom telemedicínskych aplikácií MEDDI a neustále ich zdokonaľuje, nedávno získala pre svoju aplikáciu MEDDI app certifikáciu zdravotníckej pomôcky triedy I, ktorý sa vydáva podľa nariadenia EÚ o zdravotníckych pomôckach, ktoré je často označované aj ako MDR (Medical Device Regulation). Cieľom tohto relatívne nového nariadenia, ktoré platí od roku 2021 a nahradilo predchádzajúce právne normy, je výrazne zlepšiť kvalitu, bezpečnosť a spoľahlivosť zdravotníckych pomôcok a posilniť mechanizmy dohľadu nad trhom s nimi.

"Pre nás je získanie tejto certifikácie veľkým krokom vpred," hovorí Jiří Pecina, zakladateľ a riaditeľ MEDDI hub. "Potvrdzuje, že naša aplikácia je plne v súlade s náročnými požiadavkami kladenými nariadením MDR na zdravotnícke pomôcky triedy I. To nám otvára cestu k novým obchodným príležitostiam v rámci Európskej únie. Je to pre nás nielen obrovská príležitosť, ale aj záväzok ďalšieho rozvoja a rastu," vysvetľuje. Spoločnosť MEDDI hub v súčasnosti poskytuje svoje služby v rámci Európskej únie v Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku. Získanie európskej certifikácie otvára dvere na ďalšie kľúčové európske trhy, akými sú napríklad Nemecko, Francúzsko alebo Taliansko.

Na získanie certifikácie podľa nariadenia MDR musí výrobok prejsť nezávislým a podrobným auditom, pri ktorom sa musí preukázať, že výrobok je kvalitný, bezpečný a najmä spĺňa všetky požiadavky stanovené v európskom nariadení. Len tie výrobky, ktoré v tomto procese uspejú, môžu byť označené osobitným označením, ktoré používateľovi zaručuje, že výrobok spĺňa normy a že sa naň môže spoľahnúť. Práve týmto označením sa teraz môže pýšiť tiež aplikácia MEDDI, ktorá je tak plne pripravená uľahčiť život státisícom svojich používateľov a ďalej pokračovať vo svojej ambícii rozšíriť štandardy poskytovania zdravotníckych služieb.

Aplikácia MEDDI, ktorá je dostupná aj pre klientov na Slovensku, navyše v auguste tohto roku získala potvrdenie, že spĺňa požiadavky Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Testovanie potvrdilo, že aplikácia spĺňa všetky potrebné požiadavky na pripojenie k národnému zdravotníckemu informačnému systému. "Súlad, alebo proces vydania zhody s NCZI znamená, že aplikácia MEDDI app je plne v súlade so slovenským právnym rámcom, čo je dôležité nielen pre nás ako vývojárov aplikácie, ale aj pre lekárov a jej používateľov," hovorí Jiří Pecina.

Aplikácia MEDDI app, ktorá je na trhu od roku 2020, funguje predovšetkým ako bezpečná komunikačná platforma, ktorá umožňuje spojenie s lekárom kedykoľvek a kdekoľvek na svete. Tým však využitie aplikácie MEDDI zďaleka nekončí - aplikácia napríklad dokáže ukladať najrôznejšie zdravotné dáta, pripomínať návštevy u lekára, zdieľať údaje z inteligentných hodiniek s lekárom a umožniť lekárovi posielať prostredníctvom nej elektronické recepty.

Okrem MEDDI app vyvíja spoločnosť MEDDI hub aj ďalšie špecializované aplikácie, ako napríklad MEDDI Diabetes, ktorá má zefektívniť a zjednodušiť liečbu cukrovky, a MEDDI Baby, ktorej cieľom je monitorovať nenarodené dieťa a všeobecne pomáhať nastávajúcim matkám.

Spoločnosť MEDDI hub tiež aktívne expanduje za hranice Európy, konkrétne do Latinskej Ameriky, najmä do Ekvádoru, Kolumbie a Peru, teda do krajín, kde je prístup k zdravotnej starostlivosti značne obmedzený. Vďaka aplikáciám MEDDI majú tamojší obyvatelia možnosť prístupu k odbornej a kvalitnej zdravotnej starostlivosti.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie