• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Aplikácia EasyPark je teraz k dispozícii aj na Slovensku

Aplikácia EasyPark je teraz k dispozícii aj na Slovensku

Globálna technologická spoločnosť EasyPark Group, ktorá pomáha vodičom nájsť a spravovať parkovanie a nabíjať elektrické vozidlá, uvádza na slovenský trh viacnásobne ocenenú aplikáciu EasyPark.

3.6.2022 (Webnoviny.sk) - Vďaka aplikácii EasyPark s dostupnosťou vo viac ako 25 krajinách je teraz cestovanie medzi Slovenskom a susednými krajinami v Európe pre vodičov ešte jednoduchšie.

Spoločnosť EasyPark Group sa v posledných rokoch rozšírila do celej Európy, Veľkej Británie, USA a Austrálie a ponúka najširšie pokrytie medzi aplikáciami na parkovanie a mobilitu na svete. Dnes spoločnosť oznámila, že aplikáciu EasyPark spustila na Slovensku, v krajine s viac ako piatimi miliónmi obyvateľov. Prvým mestom, kde bude táto oceňovaná aplikácia fungovať, je Bratislava, a okrem štandardných funkcií, akými sú spustenie a predĺženie parkovacej relácie, umožní obyvateľom Bratislavy využívať aj parkovacie karty na bezplatné alebo zvýhodnené parkovanie.

"Našu geografickú pôsobnosť na celom svete neustále rozširujeme a s radosťou vám oznamujem, že odteraz budeme ponúkať služby spoločnosti EasyPark aj vodičom a partnerom na Slovensku. Základom toho, aby sa v mestách žilo príjemnejšie, je čo najviac v nich zjednodušiť mobilitu a my sme hrdí na to, že dnes môžeme prispieť k takejto zmene v Bratislave," hovorí Cameron Clayton, generálny riaditeľ spoločnosti EasyPark Group.

Spoločnosť EasyPark Group ponúka na celom svete niekoľko parkovacích funkcií. Okrem spustenia, predĺženia a ukončenia parkovania dávajú vodičom možnosť zaplatiť za nabíjanie elektromobilov, nájsť ulice s dobrou dostupnosťou voľných parkovacích miest a vopred si parkovacie miesta rezervovať. Aplikácia EasyPark je prispôsobená aj na operačné systémy vo vozidlách, ako napríklad Apple CarPlay a Android Auto.

Spoločnosť EasyPark ponúka tiež softvérové riešenia určené na pomoc mestám a prevádzkovateľom parkovísk s využitím poznatkov na zlepšenie plánovania miest. Vďaka optimalizovanému parkovaciemu ekosystému sa napríklad skracuje čas hľadania voľného parkovacieho miesta, čo má pozitívny vplyv na zážitok z jazdy aj na životné prostredie v meste.

"Tým, že vstupujeme na Slovensko a začíname ponúkať naše služby vodičom aj poskytovateľom parkovacích služieb, sa výrazne zjednoduší cestovanie a návštevnosť Slovenska pre domácich aj zahraničných cestujúcich," hovorí Patrik Piščák, riaditeľ pobočky spoločnosti EasyPark na Slovensku.

Skupina EasyPark Group má pokrytie trhu s prítomnosťou vo viac ako 3 200 mestách na celom svete. Aplikácie skupiny EasyPark Group sú dostupné vo Švédsku, Nórsku, Dánsku, Fínsku, na Islande, v Anglicku, Škótsku, Severnom Írsku, Walese, USA, Nemecku, Francúzsku, Holandsku, Belgicku, Španielsku, Taliansku, Švajčiarsku, Rakúsku, Portugalsku, Slovinsku, na Slovensku, v Austrálii, na Novom Zélande, v Srbsku, Čiernej Hore, Lichtenštajnsku a Maďarsku.

Informačný servis


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie