• Dnes je: Utorok 16. augusta 2022 meniny má Leonard

Antivaxerovi nevyšiel pokus s falošnou rukou zo silikónu, sestrička mu na podvod okamžite prišla

Antivaxerovi nevyšiel pokus s falošnou rukou zo silikónu, sestrička mu na podvod okamžite prišla

Chcel získať potvrdenie o očkovaní, aby mohol podľa nových opatrení chodiť do reštaurácií, kín, divadiel a ďalších miest, do ktorých budú od pondelka púšťať iba zaočkovaných.

4.12.2021 (Webnoviny.sk) - Muž v Taliansku čelí možnému obvineniu zo spáchania trestného činu, a to z poriadne bizarného dôvodu. Keď prišiel do vakcinačného centra, aby podstúpil očkovanie proti ochoreniu COVID-19, snažil sa oklamať zdravotnú sestru tým, že nastavil falošnú ruku vyrobenú zo silikónu.

Sestrička okamžite odhalila podvod

Incident sa udial v meste Biella v severotalianskom regióne Piemont. Ako uviedla zdravotná sestra Filippa Bua, keď muž nastavil falošnú ruku, hneď si všimla, že niečo nie je v poriadku.

„Cítila som, že pokožka bola studená a gumovitá. Jej farba bola zasa príliš svetlá,“ povedala pre talianske noviny Corriere della Sera.

Pôvodne si myslela, že 57-ročný muž bol po amputácii a iba omylom nastavil nesprávnu ruku. Keď mu však nadvihla tričko, zbadala silikónovú ruku.

„Okamžite som pochopila, že muž sa snaží vyhnúť očkovaniu pomocou silikónovej protézy. Dúfal, že mu do nej pichnem vakcínu,“ dodala zdravotná sestra.

Muž chcel iba potvrdenie o očkovaní

Muž podľa jej slov priznal, že sa nechce dať zaočkovať, iba získať potvrdenie o očkovaní, aby mohol podľa nových opatrení chodiť do reštaurácií, kín, divadiel a ďalších miest, do ktorých budú od pondelka púšťať iba zaočkovaných.

Keďže spomenutý chlap pracuje ako zubný lekár, medzičasom mu už stihli pozastaviť činnosť, keďže v Taliansku sa vyžaduje, aby boli zdravotnícki pracovníci zaočkovaní.

Taliansko má pomerne vysokú zaočkovanosť. Vakcináciu podstúpilo až 85 % oprávnenej populácie vo veku od 12 rokov. Najviac odporcov voči očkovaniu je však stále vo vekovej kategórii od 30 do 59 rokov, do ktorej spadá i spomenutý zubný lekár.


Najčítanejšia najnovšia správa

Pohreb kardinála Jozefa Tomka v Košiciach: Svätá omša bude v latinskom a slovenskom jazyku

pohreb kardinala jozefa tomka v kosiciach svata omsa bude v latinskom a slovenskom jazyku

16.8.2022 (Webnoviny.sk) - V utorok od 11:00 sa v Dóme sv. Alžbety v Košiciach koná pohreb kardinála Jozefa Tomka.

Vzdať úctu mu pred samotným obradom mohli dať ľudia ešte do 9:00, dovtedy tam boli vystavené jeho ostatky. Len za nedeľu a pondelok do chrámu z tohto dôvodu prišlo podľa hovorcu Košickej arcidiecézy Jaroslava Fabiana približne deväťtisíc ľudí.

Pre tých, ktorí sa v utorok do dómu na pohreb nedostanú, je vonku pred Urbanovou vežou pripravená veľkoplošná obrazovka. Prostredníctvom nej budú môcť sledovať priamy prenos z obradu.

Obrady povedie arcibiskup kardinál Duka

Na poslednej rozlúčke sa zúčastní aj bývalý osobný tajomník Jána Pavla II., emeritný krakovský arcibiskup, kardinál Stanisław Dziwisz.  Pohrebné obrady povedie emeritný pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka.

Košická arcidiecéza očakáva, že na poslednej rozlúčke s kardinálom Tomkom sa zúčastnia tisíce veriacich i zasvätených, aj stovky kňazov. Očakávajú aj účasť slovenských, maďarských, českých i moravských biskupov, no aj biskupov z Poľska a Ukrajiny. Očakávaná je prítomnosť najvyšších ústavných činiteľov, teda prezidentky Zuzany Čaputovej, premiéra Eduarda Hegera a predsedu parlamentu Borisa Kollára.

Prítomných v úvode privíta košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč. Pohrebné obrady sa budú konať podľa zvyklostí pri pohreboch členov kardinálskeho zboru. Svätá omša bude v latinskom a slovenskom jazyku. Na organe bude hrať František Beer, hudobný sprievod zabezpečí Zbor a orchester sv. Cecílie pri Dóme sv. Alžbety v Košiciach pod vedením dirigenta Viliama Gurbaľa. V závere omše sa prítomným poďakuje košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober.

Mesto vyčlenilo 25-tisíc eur

Mesto Košice ešte počas minulého týždňa informovalo, že je na pohreb kardinála pripravené. Primátor Jaroslav Polaček a vedenie mesta vyčlenili na zabezpečenie organizácie tejto udalosti sumu 25-tisíc eur. Zóna Dómu sv. Alžbety sa zmenila na pietne miesto.

Od piatka zdobia košickú Hlavnú, Mlynskú a Alžbetinu ulicu vlajky s vatikánskymi, slovenskými a košickými insígniami a kvetinová výzdoba, ktorú zabezpečuje Správa mestskej zelene. Samospráva avizovala aj zvýšenú čistotu v uliciach.

Mesto už vopred vyzvalo majiteľov reštaurácií a podnikov v okolí Dómu sv. Alžbety, aby od nedele do utorka znížili intenzitu reprodukovanej hudby. Na dodržiavanie verejného poriadku dohliadajú príslušníci bezpečnostných zložiek.

Desiatky autobusov s pútnikmi

Pre autobusy a autá sú pripravené záchytné parkoviská. Samospráva uviedla, že podľa odhadov má do Košíc prísť približne 100 autobusov s pútnikmi z celého Slovenska.

„Autobusy majú podľa pokynu organizátorov vyložiť ľudí na autobusovej stanici, odkiaľ sa ďalej cez Mlynskú ulicu presunú k dómu. Využiť môžu aj záchytné parkovisko v Košickej futbalovej aréne na ulici Pri prachárni 13. Pre osobnú dopravu je pripravený parkovací dom pri Steel Aréne,“ avizovalo mesto.


Počas smútočného obradu bude zabezpečená aj zdravotná služba, požiarna ochrana a toalety.


Kardinál Jozef Tomko zomrel v pondelok 8. augusta vo svojom byte v Ríme vo veku 98 rokov.


Narodil sa 11. marca 1924 v obci Udavské pri Humennom, bol slovenský rímskokatolícky biskup, kardinál, náboženský spisovateľ a emeritný prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov a emeritný predseda Pápežského komitátu pre medzinárodné eucharistické kongresy. Po smrti kardinála Alberta Vankoyea 29. júla 2021 sa stal najstarším žijúcim členom kolégia kardinálov.

V roku 1945 odišiel študovať do Ríma, kde bol o štyri roky neskôr aj vysvätený za kňaza. Z tohto dôvodu sa pre nástup komunistického režimu nemohol vrátiť na Slovensko. V roku 1985 ho pápež Ján Pavol II. vymenoval za kardinála.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie