• Dnes je: Streda 21. októbra 2020 meniny má Uršuľa

Andrej Kiska nebude kandidovať na šéfa strany Za ľudí, čaká ho ďalšia operácia

Andrej Kiska nebude kandidovať na šéfa strany Za ľudí, čaká ho ďalšia operácia

Zdravotné problémy bývalého prezidenta stále trvajú.

28.6.2020 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 28. júna, 10:55

Andrej Kiska (Za ľudí) nebude na najbližšom sneme strany kandidovať za predsedu strany a končí v politike. Bývalý prezident to v nedeľu oznámil v statuse na sociálnej sieti. Dôvodom ukončenia politickej kariéry je jeho zdravotný stav. Kisku čaká v pondelok 29. júna operácia platničky. Ide pritom o jeho druhú operáciu za posledný rok a tretiu za posledných päť rokov.

„Moje zdravie mi nedovoľuje zostať aktívny v politike. Minulý rok operované srdce sa občas bezdôvodne stále silno rozbúcha a ukľudním ho len liekmi. Arytmia sa niekedy nepodarí odstrániť ani opakovanými zákrokmi,“ uviedol Kiska v statuse.

V piatok 26. júna preto na predsedníctve strany Za ľudí oznámil, že na najbližšom sneme, ktorý bude 8. augusta, už nebude kandidovať za predsedu strany.

„Svoju budúcnosť poznám. V pondelok podstúpim operačný zákrok, pri ktorom mi odstránia časť platničky. Vyskúšal som pod dohľadom lekárov za posledné mesiace všetko, aby k tomu nemuselo prísť. Moje telo si vybralo daň za stovky tisíc kilometrov, ktoré som za posledné roky najazdil v aute po celom Slovensku,“ ozrejmil. Dodal, že každý je nahraditeľný a o budúcnosť svojej strany sa neobáva.

Na záver statusu poďakoval ľuďom za podporu a vyjadril presvedčenie, že ciele, vízie a hodnoty strany Za ľudí ostávajú po voľbách rovnaké ako pred nimi.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k téme: predseda strany Za ľudí

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie