• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Americký „Super Mario“ Hamilton zaujal na ZOH v Pekingu farebnými topánkami

Americký „Super Mario“ Hamilton zaujal na ZOH v Pekingu farebnými topánkami

Topánky značky Nike sú inšpirované americkým skejtbordistom Paulom Rodriguezom.

10.2.2022 (Webnoviny.sk) - Najznámejší americký hráč curlingu Matt Hamilton si do dejiska zimných hier v Pekingu zobral topánky, ktoré doslova vyrážajú dych.

V roku 2018 v olympijskom Pjongčangu zaujal červenou šiltovkou a fúzmi pripomínajúc legendárnu hernú postavičku Super Maria. Napokon mu to prinieslo šťastie a Američania získali vôbec prvú zlatú medailu v curlingu.

Zaujal topánkami

Po štyroch rokoch je módna ikona medzi curlermi opäť na scéne. Vlasatý a fúzatý Američan tentokrát zaujal aj topánkami, ktoré hrajú všetkými farbami. "Divoké a bláznivé a najmä perfektné topánky pre chlapa ako som ja," vysvetľoval svoj módny doplnok Hamilton.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Ide o limitovanú edíciu značky Nike od amerického "skejtera" Paula Rodrigueza. "Najprv som si o nich myslel, že sú aj sladké, ale oni sú len farebne divoké," doplnil 32-ročný extravagantný Američan.

Topánky museli upraviť

Aby špeciálne topánky spĺňali parametre curlingovej obuvi, museli ich upraviť. Na jednej je pripevnený posúvač pre kĺzavý pohyb a na druhej je drsná podrážka, ktorá zabraňuje pošmyknutiu.

Špeciálne topánky Hamiltona vo štvrtok výsledkovo potešili iba raz. V úvodnom zápase turnaja zdolali obhajcovia titulu Rusov 9:3, ale potom v repríze finále zo ZOH 2018 prehrali so Švédmi 4:7.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie