• Dnes je: Nedeľa 29. mája 2022 meniny má Vilma

Americký akciový trh uzavrel nižšie, najviac si prilepšili farmaceutické firmy Pfizer a Moderna

Americký akciový trh uzavrel nižšie, najviac si prilepšili farmaceutické firmy Pfizer a Moderna

Obavy z omikronu rozkolísali trhy

Akcie na Wall Streete v pondelok ustúpili z nedávnych rekordných úrovní. Pokles nasledoval po tom, čo index S&P 500 v piatok uzavrel na novom historickom maxime.

Federálne ministerstvo práce v utorok zverejní novembrový index výrobných cien, ktorý ukáže, ako inflácia ovplyvňuje náklady podnikov.

Plány na zrýchlenie tempa

Správa bude dôležitá aj vzhľadom na dvojdňové zasadnutie americkej centrálnej banky (Fed), ktoré sa začína v utorok. Investori očakávajú, že Federálny rezervný systém oznámi plány na zrýchlenie tempa, akým bude obmedzovať nákupy dlhopisov, pomocou ktorých sa snažil udržať dlhodobé úrokové sadzby na nízkej úrovni.


Index S&P 500 klesol o 0,9 pecent na 4 668,97 bodu, Dow Jones o 0,9 pecent na 35 650,95 bodu a Nasdaq o 1,4 pecent na 15 413,28 bodu.

Obavy z omikronu rozkolísali trhy

Obavy z nového variantu koronavírusu omikron, ktoré v závere novembra rozkolísali trhy, minulý týždeň čiastočne ustúpili vďaka povzbudzujúcim signálom, že nový variant môže byť menej nebezpečný ako jeho predchodca delta.


K najziskovejším titulom v pondelok patrilo niekoľko veľkých farmaceutických firiem ako Moderna a Pfizer. Moderna si pripísala 5,8 percent, čo bol najväčší zisk v rámci indexu S&P 500.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie