• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Americký akciový trh uzavrel nižšie, dôvodom bol vývoj na trhu práce

Americký akciový trh uzavrel nižšie, dôvodom bol vývoj na trhu práce

Index S&P 500 klesol o 0,5 percenta na 4 478,03 bodu.

Americký akciový trh v piatok uzavrel nižšie. Dôvodom boli zmiešané správy o vývoji na americkom trhu práce a o kvartálnych výsledkoch firiem. Správa o tvorbe nových pracovných miest ukázala, že zamestnávatelia v USA minulý mesiac zvýšili počet svojich pracovníkov trochu menej, ako ekonómovia očakávali.

Akcie online predajcu Amazon si pripísali 8,3 percenta po tom, ako spoločnosť za jarné obdobie vykázala podstatne vyšší zisk, ako sa predpokladalo. Technologická spoločnosť Apple si však odpísala 4,8 percenta. Jej akcie zlacneli napriek vyššiemu, ako očakávanému zisku. Tržby firmy totiž len tesne prekonali odhady analytikov a jej prognóza príjmov v terajšom kvartáli príliš neprekonala očakávania.

Index S&P 500 klesol o 0,5 percenta na 4 478,03 bodu. Priemyselný index Dow Jones si odpísal 0,4 percenta a uzavrel na úrovni 35 065,62 bodu. Technologický Nasdaq oslabil tiež o 0,4 percenta, a to na 13 909,24 bodu. Nadol zamierili aj akcie malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 si pohoršil o 0,2 percenta na 1 957,64 bodu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie