• Dnes je: Streda 29. marca 2023 meniny má Miroslav

Americký akciový trh si pohoršil, akcie v Ázii stúpli

Americký akciový trh si pohoršil, akcie v Ázii stúpli

Darilo sa aj čínskemu akciovému indexu Shanghai Composite, ktorý zamieril nahor o 0,2 % na 3244,55 bodu.

Americký akciový trh v pondelok uzavrel nižšie. Index S&P 500 v pondelok klesol o 0,6 percenta na 4111,08 bodu.

Priemyselný index Dow Jones si pohoršil o 0,1 percenta a uzavrel na úrovni 33 891,02 bodu. Technologický Nasdaq zamieril nadol o 1 percento na 11 887,45 bodu. Index menších spoločností Russell 2000 oslabil o 1,4 percenta na 1957,72 bodu.

Akcie v Ázii sa v utorok zotavili po tom, ako na Wall Street zaznamenali prepad pod tlakom obáv z vyšších úrokových sadzieb a Japonsko oznámilo silnejší rast miezd, než sa očakávalo. Tokijský index Nikkei 225 stúpol o 0,2 % na 27 754,36 bodu, hongkonský Hang Seng posilnil o 1 % na 21 422,97 bodu a juhokórejský Kospi si polepšil o 0,6 % na 2453,80 bodu.

Darilo sa aj čínskemu akciovému indexu Shanghai Composite, ktorý zamieril nahor o 0,2 % na 3244,55 bodu, a taktiež austrálskemu indexu S&P ASX 200 v Sydney, ktorý vzrástol o menej ako 0,1 % na 7541,60 bodu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Fico a Pellegrini sú na tom v prieskume dôveryhodnosti rovnako, najmenej ľudí verí Matovičovi

fico a pellegrini su na tom v prieskume doveryhodnosti rovnako najmenej ludi veri matovicovi

29.3.2023 (SITA.sk) - Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 43 percent Slovákov. Za ňou nasledujú Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD), ktorým zhodne dôveruje 29 percent ľudí. Ďalším v poradí je predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) s 22-percetnou dôverou a premiér Eduard Heger (Demokrati) s dôverou na úrovni 21 percent.

Najmenej dôveryhodný je Matovič

Naopak, najmenej dôveryhodným politikom je Igor Matovič (OĽaNO), ktorému nedôveruje 80 percent populácie Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk od 1. februára do 5. marca na vzorke 1 006 respondentov starších ako 18 rokov.


Dôveru prezidentke Čaputovej deklarujú ľudia bez ohľadu na vek. Mierne častejšie jej nedôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov. Dôveru jej častejšie deklarujú obyvatelia Bratislavského, ale aj Prešovského a Košického kraja. Výrazne menej často jej dôverujú obyvatelia Žilinského a Nitrianskeho kraja.

Dôveru Čaputovej deklarujú najmä voliči strán Progresívne Slovensko, Za ľudí, SaS, ale čiastočne aj KDH, Sme rodina alebo OĽaNO.

Kto najviac dôveruje Ficovi a Pellegrinimu?

Predsedovi strany Smer-SD Ficovi dôverujú ľudia vo veku 50 a viac rokov a najmä obyvatelia Prešovského a Žilinského kraja. Naopak, nedôveru mu deklarujú obyvatelia Bratislavského alebo Banskobystrického kraja. Dôveru má najmä u voličov strany Smer-SD, ale aj Hlas-SD a Republika.

Súčasnému premiérovi Hegerovi deklarujú dôveru obyvatelia bez ohľadu na vek. Dôveru mu deklarujú najmä obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja. Z hľadiska podpory politických strán mu deklarujú dôveru voliči strán OĽaNO, KDH a PS, čiastočne aj voliči SaS, Za ľudí a Sme rodina.


Bývalému premiérovi a lídrovi strany Hlas-SD Pellegrinimu mierne častejšie dôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov a najmä obyvatelia Prešovského kraja. Nedôveru mu deklarujú častejšie obyvatelia Trnavského kraja. Z hľadiska podpory strán mu dôverujú voliči strán Hlas-SD, Smer-SD, Za ľudí alebo Sme rodina.


Počasie