• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Americký akciový trh klesol, ekonómovia Fed-u prognózujú miernu recesiu

Americký akciový trh klesol, ekonómovia Fed-u prognózujú miernu recesiu

Technologický Nasdaq si pohoršil o 0,9 percenta na 11 929,34 bodu.

Akciový trh USA v stredu uzavrel nižšie v reakcii na najnovšie upozornenie na možnú recesiu. Záznam z ostatného zasadania amerického Federálneho rezervného systému totiž ukázal, že jeho ekonómovia prognózujú, že oslabenie poskytovania úverov v dôsledku turbulencií v bankovom sektore spôsobí v neskoršej časti tohto roka „miernu recesiu“.

Investori čakajú na najnovšie kvartálne hospodárske výsledky, ktoré americké firmy začnú zverejňovať tento týždeň. Vyhliadky sú však slabé. Index S&P 500 v stredu klesol o 0,4 percenta na 4 091,95 bodu.

Priemyselný index Dow Jones si odpísal 0,1 percenta a uzavrel na úrovni 33 646,50 bodu. Technologický Nasdaq si pohoršil o 0,9 percenta na 11 929,34 bodu. Nadol zamierili aj akcie malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 oslabil o 0,7 percenta na 1 773,70 bodu.

Vývoj na ázijských akciových trhoch bol vo štvrtok zmiešaný. Hlavný japonský index Nikkei 225 získal 0,26 percenta, ale index čínskej burzy Shanghai Composite stratil 0,27 percenta a hongkonský akciový index Hang Seng si pohoršil o 0,04 percenta.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie