• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Alkohol nerobí ľudí okolo vás príťažlivejšími, vedci vyvrátili efekt pivných okuliarov

Alkohol nerobí ľudí okolo vás príťažlivejšími, vedci vyvrátili efekt pivných okuliarov

Počas experimentu pozvali do laboratória 18 dvojíc a požiadali ich, aby určili mieru atraktivity žien a mužov na fotografiách a videách.

1.9.2023 (SITA.sk) - Americkí vedci zistili, že intoxikácia alkoholom neovplyvňuje vnímanie atraktívnosti ľudí okolo. Informoval o tom britský web The Guardian s odvolaním sa na štúdiu publikovanú v Journal of Studies on Alcohol and Drugs.

Prvok realizmu

Vedci tak vyvrátili existenciu tzv. efektu pivných okuliarov, čiže nárastu fyzickej príťažlivosti ostatných z pohľadu osoby intoxikovanej alkoholom.

„Tým, že sa účastníci presvedčili, že fotografie, na ktoré sa pozerajú, sú ľudia, s ktorými by mohli v budúcnosti komunikovať, výskumný tím pridal pekný prvok realizmu, ktorý v predchádzajúcom výskume v tejto oblasti chýbal,“ povedala Rebecca Monk, profesorka psychológie z britskej Edge Hill University.

Vnímanie ľudí sa nezmenilo

Počas niektorých takýchto stretnutí muži pili nealkoholické nápoje, počas iných určité množstvo vodky s brusnicovým džúsom, v dôsledku ktorého im stúpla koncentrácia alkoholu v krvi na asi 0,08 %, čo je zákonný limit pre jazdu v Anglicku, Walese a Severnom Írsku, ako aj v mnohých štátoch USA.

Vnímanie účastníkov experimentu o atraktivite ľudí na fotkách sa vplyvom alkoholu nezmenilo. Vedci však zaznamenali nárast ich odvahy. Subjekty v stave opitosti si najatraktívnejších ľudí na potenciálne stretnutie vyberali 1,71-krát častejšie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie