• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Alexander Bíró sa stal zástupcom špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

Alexander Bíró sa stal zástupcom špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

Nový zástupca špeciálneho prokurátora sa chce zamerať napríklad na efektívne využívanie inštitútu prokurátorského dozoru najmä vo vzťahu k zníženiu počtu nevybavených vecí.

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) - Zástupcom špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika je od začiatku roka 2018 prokurátor Alexander Bíró.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová, dôvodom zmeny na poste je odchod bývalého zástupcu Jána Zanovita do dôchodku. Bíró doposiaľ zastával na úrade funkciu povereného riaditeľa odboru ekonomickej kriminality.

"Okrem zabezpečenia kontinuálneho bezproblémového chodu Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR je jeho plánom zamerať sa na efektívne využívanie inštitútu prokurátorského dozoru najmä vo vzťahu k zníženiu počtu nevybavených vecí, a to v spolupráci s príslušným vedúcimi predstaviteľmi polície. Jeho úmyslom je prijímať efektívne opatrenia na zistenie príčin nedostatkov pri výkone prokurátorského dozoru a ich odstránení. Vyžadovať bude priamu zodpovednosť a samostatné vykonávanie kompetencií vedúcich prokurátorov," uviedla na margo Bíróových priorít Tökölyová.

Od 1. januára bol zároveň do funkcie riaditeľa odboru ekonomickej kriminality ÚŠP vymenovaný Maroš Žilinka, ktorý dovtedy zastával post zástupcu riaditeľa ekonomického odboru a do funkcie riaditeľa odboru všeobecnej kriminality Vladimír Kuruc, ktorý predtým pôsobil ako vedúci oddelenia boja proti korupcii.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie