• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Akvaparky v Trnavskom kraji sú už otvorené, potrebujete však očkovanie alebo negatívny test

Akvaparky v Trnavskom kraji sú už otvorené, potrebujete však očkovanie alebo negatívny test

Obmedzená je tiež kapacita návštevníkov na 30 percent.

31.5.2021 (Webnoviny.sk) - Akvapark v Trnave po viacmesačnej pandemickej prestávke v pondelok 31. mája otvorili pre prvých návštevníkov. Okres Trnava je podľa COVID automatu oranžový, akvaparky alebo wellnessy môžu byť otvorené, aj keď s kapacitou obmedzenou na 30 percent.

V trnavskom akvaparku tak podľa jeho riaditeľa Dávida Baloga môže byť 105 ľudí vo vodnom svete a 30 ľudí v spa zóne. Vonkajšie bazény sprístupnia až pri teplejšom počasí.

Každý návštevník sa musí pri vstupe preukázať potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 24 hodín, prípadne RT-PCR alebo LAMP testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín.

Výnimku majú zaočkovaní návštevníci, ak od druhej dávky vakcíny Pfizer alebo Moderna uplynulo aspoň 14 dní alebo návštevníci zaočkovaní vakcínou AstraZeneca, ak od prvej dávky uplynuli aspoň štyri týždne.

V Trnavskom kraji je už týždeň otvorený aj veľký akvapark vo Veľkom Mederi a termálne kúpalisko v Dunajskej Strede. Keďže okres Dunajská Streda je od pondelka 31. mája v COVID automate žltý, obmedzenie kapacity je tu miernejšie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie