• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Aktualizované: Peter Sagan po triumfe na Paríž-Roubaix bojoval o víťazstvo aj na Amstel Gold Race

Aktualizované: Peter Sagan po triumfe na Paríž-Roubaix bojoval o víťazstvo aj na Amstel Gold Race

Na jedinej holandskej klasike v kalendári WorldTour na cyklistov čakalo 260 km na zväčša úzkych a kľukatých vidieckych cestách v regióne Limburg medzi Maastrichtom a Viltom-Valkenbergom.

VALKENBURG 15. apríla (WebNoviny.sk) - Dánsky cyklista Michael Valgren z tímu Astana sa stal víťazom 53. ročníka jednorazových pretekov Amstel Gold Race v Holandsku, ktoré sú prvou z trojice prestížnych tzv. ardénskych klasík.

Útok dvojice Valgren - Kreuziger

V záverečnom špurte 263 km dlhej klasiky Valgren zdolal Čecha Romana Kreuzigera (Astana). Po tretie miesto si s minimálnym odstupom došprintoval dvojnásobný víťaz tohto podujatia Talian Enrico Gasparotto (Bahrain-Merida). Slovák Peter Sagan skončil štvrtý.


Líder tímu Bora-Hansgrohe až do záverečných 2 km bojoval o víťazstvo. Napokon neustrážil útok dvojice Michael Valgren - Roman Kreuziger, neskôr mu ušiel aj Enrico Gasparotto a finišoval na 4. mieste. Sagan pred týždňom ovládol najprestížnejší a zrejme aj najťažší monument Paríž-Roubaix a v závere jarnej sezóny populárnych jednorazoviek opäť ukázal výbornú formu.

Saganov štvrtý štart na Amstel Gold Race

Preteky Amstel Gold Race nepatria do tradičného repertoáru trojnásobného a úradujúceho majstra sveta P. Sagana, objavil sa na nich iba po štvrtý raz a po štvorročnej pauze. Na jedinej holandskej klasike v kalendári WorldTour cyklisti prekonali 263 km na cestách v regióne Limburg medzi Maastrichtom a Valkenburgom.


Celkovo na 35 menších, ale prudkých kopčekoch nastúpali 3449 m. Legendárny kopec Cauberg (dĺžka 800 n, priemer 6,5%) pelotón absolvoval trikrát, kedysi sa na jeho vrchole aj finišovalo, ale aktuálne v záverečnom 16 km dlhom okruhu to boli už len dve stúpania - Geulhemmerberg (dĺžka: 1200 m, priemerný sklon 4,6 %) a Bemelerberg (dĺžka: 900 m priemerný sklon: 4,5 %).

Podujatie Amstel Gold Race bolo prvým z tria prestížnych tzv. Ardénskych klasík, kde si špecialisti na jednorazové preteky v rozpätí siedmich dní pravidelne merajú sily nielen medzi sebou, ale aj vrchárskou elitou. Ďalšími dvoma sú Valónsky šíp (18. 4.) a Liége-Bastogne-Liége (22. 4.) v susednom Belgicku.

Amstel Gold Race 2018

  • Maastricht - Berg en Terblijt, 263 km

1. Michael Valgren (Dán.) Astana, 2. Roman Kreuziger (ČR) Mitchelton-Scott - rovnaký čas, 3. Enrico Gasparotto (Tal.) Bahrain-Merida, 4. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe, 5. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar, 6. Tim Wellens (Belg.) Lotto Soudal

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie