• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Aktivačné práce sa môžu úplne zastaviť, varuje Ledecký, ohrozí to najchudobnejšie rodiny

Aktivačné práce sa môžu úplne zastaviť, varuje Ledecký, ohrozí to najchudobnejšie rodiny

Financie na aktívnu politiku trhu práce sú podľa Vladimíra Ledeckého skoro vyčerpané a financovanie aktivačných prác je tak od septembra ohrozené.

21.6.2023 (SITA.sk) - Predseda parlamentného výboru pre sociálne veci a poslanec za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Vladimír Ledecký upozorňuje na hrozbu úplného zastavenia aktivačných prác.

Financie na aktívnu politiku trhu práce sú podľa neho skoro vyčerpané a financovanie aktivačných prác, ktoré do tejto politiky spadajú, je tak od septembra ohrozené, keďže zmluvy sú účinné len do tohto mesiaca. Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Zdroje sa rýchlo míňajú

„Dnes vidíme, že aktivačné práce sa obmedzili a zdroje na vytváranie pracovných miest sa rýchlo míňajú. Hrozí, že od septembra tieto aktivity nebude mať štát z čoho financovať," uviedol Ledecký.

Zmene spôsobu financovania predchádzala novela zákona z dielne ministra práce Milana Krajniaka. Dovtedy bolo financovanie aktivačných prác nesystémové a financie naň mohol získať v podstate ktokoľvek.

Novela zabezpečila, že oblasť aktívnej politiky je efektívnejšie spravovaná cez adresnejšie prideľovanie zdrojov. Cieľom je, aby neboli zneužívané.

„Zmena zákona bola prospešná a dobrá, no bez zabezpečenia financovania môže byť katastrofou práve pre najchudobnejšie rodiny,“ vysvetlil Ledecký.

Práca je základ

Podľa predsedu sociálneho výboru sa týmto zasiahne do tých najbiednejších rodinných rozpočtov.

„Tieto rodiny naozaj prepočítavajú každý cent. Nemajú toľko talentu, schopností či zručností, ako náš svet potrebuje. Neberme aspoň najschopnejším z nich možnosti zamestnať sa. Musíme nepretržite podporovať vytváranie pracovných príležitostí, pretože práca je základ," dodal Ledecký s tým, že na tento problém už upozornil aj aktuálnu ministerku práce Soňu Gaborčákovú.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie