• Dnes je: Pondelok 26. septembra 2022 meniny má Edita

Ako zostať fit, aj keď dovolenkujete v plnom prúde?

Ako zostať fit, aj keď dovolenkujete v plnom prúde?

Tipy Samanthy Claton, ako nevypadnúť z rutiny a užiť si zaslúženú dovolenku.

27.7.2022 (Webnoviny.sk) - Vďaka vžitej rutine je oveľa jednoduchšie udržiavať zdravý životný štýl – viete si naplánovať program na najbližšie dni, zájsť do posilňovne, pripraviť jedálniček a popri tom všetkom dodržiavať správny pitný režim. Avšak to, že ste na cestách alebo mimo domova, by nemalo byť ospravedlnením, aby ste zišli z tejto cesty.

"Asi najdôležitejšia vec, ktorú si pri tom všetkom treba zapamätať, je, že keď sa budete starať o svoje telo správnym stravovaním a pohybom, budete sa cítiť lepšie, uvoľnenejšie a budete mať aj viac energie. Ak urobíte z pravidelného cvičenia prioritu, vaše telo a myseľ sa vám za to poďakujú," hovorí Samantha Clayton, viceprezidentka pre vzdelávanie a fitness v spoločnosti Herbalife Nutrition.

Tipy Samanthy Claton, ako nevypadnúť z rutiny a užiť si zaslúženú dovolenku

1. Naplánujte si cvičenie

Či už ide o rýchlu návštevu hotelovej posilňovne, alebo večerný beh – určite si v rámci dňa naplánujte cvičenie a nenechajte ho len na náhodu. Počas dovolenky môže byť cvičenie súčasťou vášho výletu a nemyslíme tým brušáky či výpady. Môžete si vybrať z mnohých zábavnejších možností. Môžete sa vybrať na cyklovýlet či túru alebo ísť si zaplávať do mora či bazéna.

2. Riaďte sa mottom: chodiť, chodiť, chodiť

Ak sa nechcete zaoberať nejakými komplexnými fitness rutinami, vždy máte po ruke jedno z najlepších a zároveň najjednoduchších cvičení: chôdzu. Prechádzky po pláži, po rezorte či do najbližšieho mestečka môžu dobre poslúžiť nielen na spoznávanie okolia, ale zároveň vás udržujú v pohybe. A ak chcete ešte extra fitness výzvu, vždy môžete namiesto výťahu zvoliť schody.

3. Zacvičte si na hotelovej izbe

Nie je k dispozícii hotelová posilňovňa? Žiadny problém. Cvičiť s vlastnou váhou sa dá aj na hotelovej izbe, keďže vám na to stačí aj menší priestor okolo seba. Drepy, výpady, kliky, bočná doska či zdvíhanie panvy sú cviky, ktoré je možné vykonávať kdekoľvek. A takisto je mnoho cvičení s vlastnou váhou dostupných aj online, takže neexistuje žiadna výhovorka!

4. Požičajte si bicykel

Ak dovolenkujete v metropole, je veľmi pravdepodobné, že sa budete môcť po meste presúvať na bicykli. Väčšina veľkých miest má v súčasnosti programy zdieľaných bicyklov a tak môžete niekoľko dní šliapať do pedálov a spoznávať dané mesto.

5. Na letisku naplno

Ak sa do destinácie presúvate letecky, určite si môžete čakanie na odlet lietadla trochu zdynamizovať. Pravdepodobne budete mať pri sebe tašku na notebook či inú príručnú batožinu: ideálne predmety na "farmársku" prechádzku. Toto jednoduché, ale neuveriteľne účinné, cvičenie spočíva v chôdzi s ťažkými predmetmi v rukách. Aktivuje pri nej viaceré hlavné svalové skupiny: trup, predlaktia, ramená a nohy.

6. Neleňte ani v lietadle

Dlhodobé sedenie nie je dobrý nápad, pretože môže ovplyvniť váš krvný obeh a spôsobiť pocit stuhnutosti. Ak máte pred sebou dlhý let, skúste každých pár hodín vyjsť do uličky a ponaťahovať sa: skvelými cvikmi sú drepy či výpady dopredu. Dbajte na to, aby ste nikomu neprekážali a využili čo najviac malého priestoru, ktorý máte k dispozícii. Ak strečing v uličke nie je pre vás, môžete sa ponaťahovať aj v sede na svojom mieste – precvičiť krúživými či ťahovými pohybmi viete krk, ramená, ruky a zápästia a tiež členky a chodidlá.

Informačný servis


Najčítanejšia najnovšia správa

Krik, ťahanie za vlasy aj úder do hlavy. Bittó Cigániková tvrdí, že ju poslankyňa Tabák napadla

krik tahanie za vlasy aj uder do hlavy bitto ciganikova tvrdi ze ju poslankyna tabak napadla

Poslankyňa a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) podáva trestné oznámenie na kolegyňu z pléna parlamentu Romanu Tabák (klub Sme rodina) za fyzické napadnutie. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Verbálne útoky

K incidentu malo dôjsť na koncerte v jednom bratislavskom podniku, kde bola s manželom a kamarátmi. „Bola perfektná nálada, obsluha, prostredie aj spoločnosť až do momentu, keď po jeho skončení v nočných hodinách prišla Tabák,“ začala Bittó Cigániková svoj opis udalosti.

Podľa vlastných slov sa jej počas niekoľkých nechutných verbálnych útokoch ako tak darilo zachovať si chladnú hlavu a nedať sa vyprovokovať, ale Tabák vraj pokračovala. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ pokračuje v rozprávaní Bittó Cigániková.

Ťahanie za vlasy

Myslela si, že Tabák si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, a že sa ukľudní. Ale nestalo sa tak. „Pani poslankyňa Tabák zareagovala maximálnym využitím svojej mentálnej kapacity a teda ako zvieratko. Začala ma ťahať za vlasy a fyzicky napádať,“ priblížila poslankyňa za stranu SaS s tým, že celý čas sedela a nijako útok neopätovala.

Poslankyni Tabák vraj len dookola opakovala, či je normálna, nech sa ukľudní a nech ju pustí. Ale vraj bola v takom animálnom amoku, že nevedela prestať a nevedela sa absolútne ovládať. „Ľudia na ňu kričali, aby prestala, ťahali ju odo mňa, ale ona niekoľko minút neustále útočila a ešte sa aj postavila, aby mala lepšiu ‚páku‘ pri ťahaní,“ uviedla Bittó Cigániková.

Chvíľu sa zdalo, že je po všetkom, ale nebolo tomu tak. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou a opäť odišla,“ priblížila ďalej Bittó Cigániková s tým, že v sobotu skončila na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie