• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Ako vyžiť z výplaty? Slováci by si mali vziať príklad z dôchodcov

Ako vyžiť z výplaty? Slováci by si mali vziať príklad z dôchodcov

Ako vyžiť z výplaty, by Slovákom mohli pomôcť dôchodcovia, ktorí sa dokážu najlepšie vyrovnať so zlou finančnou situáciou. Opasky totiž majú utiahnuté takmer na maximum.

Rôzne krízy, konflikt na Ukrajine, zvyšovanie cien, drahšie hypotéky aj nižšie reálne mzdy.

Všetko toto má vplyv na naše financie. A zarážajúce je to, že až pätina Slovákov nedokáže vyžiť z výplaty. Informuje TV Joj na svojej stránke Noviny.sk.

„74 percent ľudí si mylne myslí, že inflácia pomáha úsporám, ktoré majú v bankách, prípadne na osobných účtoch,“ povedal produktový riaditeľ 365.bank Tomáš Barbarič.

Zníženie rezerv

Keby to tak bolo, tak by si vyše polovica Slovákov nemusela odtŕhať od úst. Došlo by k obmedzeniu spotreby a tiež by nesiahali na úspory.

„Tým činom sa obmedzil dopyt ľudí, čo na konci dňa znamená, že nám klesá výroba, klesá nám predaj a toto má dosah na celú ekonomiku,“ uviedol generálny riaditeľ 365.bank Andrej Zaťko.


Pre prudký rast cien sa rezervy Slovákov znížili na minimum. Podľa Barbariča dve tretiny má finančnú rezervu pod 3 000 eur. „Dokonca tretina nemá žiadnu finančnú rezervu, čo je alarmujúce,“ dodal.

Opasky majú utiahnuté na maximum


Ako vyžiť z výplaty, by Slovákom mohli pomôcť dôchodcovia, ktorí sa dokážu najlepšie vyrovnať so zlou finančnou situáciou. Opasky totiž majú utiahnuté takmer na maximum.


„Tým, že majú dlhšie obdobie obmedzený príjem, vedia sa uskromniť a ešte viac obmedziť svoju spotrebu,“ vysvetlila manažérka prieskumnej agentúry 2muse Patrícia Kollár.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie