• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Ako posilniť rast vlasov? Vyskúšajte recepty s cibuľou

Ako posilniť rast vlasov? Vyskúšajte recepty s cibuľou

Pozrite si tieto užitočné tipy, ako využiť maximum z cibule a získať nádherné vlasy.

Cibuľu využívame najmä v kuchyni. Tvorí základ mnohých jedál a dodá im tu správnu chuť. Mnohí z vás ju poznajú aj ako ľudový liek proti kašľu.

No vedeli ste, že cibuľu možno využiť aj pri liečbe poškodených vlasov, rozštiepených končekov a proti vypadávaniu?

Táto užitočná zelenina obsahuje veľa síry a práve ona vyživuje korene a stimuluje rast vlasov.

Pozrite si tieto užitočné tipy, ako využiť maximum z cibule a získať nádherné vlasy.

Šťava z cibule zvyšuje rast vlasov

Získajte šťavu z jednej cibule a pridajte dva diely vody. Zmes aplikujte na vlhké vlasy, viac naneste ku korienkom. Nechajte ju pôsobiť päť hodín. Pre zosilnenie účinkov šťavy zabaľte vlasy do uteráka.

Cibuľa a kokosový olej

Keď sa spoja spolu cibuľová šťava a olej, získate ideálny prostriedok, ktorý zvyšuje rast vlasov a vyživuje ich. Vďaka tomu budú vaše vlasy krásne. Kokosový olej funguje najlepšie, ak ho zamiešate s cibuľovou šťavou v pomere 1:1 a jemne masírujte pokožku hlavy. Omotajte si vlasy do uteráka a nechajte masku účinkovať 30 minút.

Cibuľa a pivo

Cibuľu jemne nakrájajte alebo použite šťavu. Pridajte pivo. Táto kombinácia zvýši rast vlasov. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov použite túto domácu masku dvakrát týždenne.

Cibuľa a med

Pokiaľ ide o zvýšenie rastu vlasov, toto je najúčinnejší domáci liek. Rozmixujte cibuľu a pridajte polovicu čajovej lyžičky medu. Naneste masku na vlasy a nechajte ju aspoň pôsobiť hodinu. Opláchnite.

Cibuľa a rum

Cibuľu nakrájajte a namočte do rumu. Nechajte ju lúhovať 12 hodín. Najlepšie je si pripraviť masku večer a ráno ju aplikovať na vlasy. Touto tekutinou jemne masírujte pokožku hlavy. Ošetrenie výrazne zlepší vašu kvalitu vlasov a zvýši ich rast.

Cibuľa a citrón

Táto kombinácia je ideálna domáca liečba lupín a rastu vlasov. Citrónová šťava sa z veľkej časti používa na svoju schopnosť predchádzať vypadávaniu vlasov.

Cibuľa a jogurt

Cibuľu nadrobno nakrájajte a zamiešame ju s lyžicou jogurtu. Naneste masku na pokožku hlavy a jemne ju masírujte. Nechajte ju účinkovať 45 minút a potom opláchnite.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie