• Dnes je: Štvrtok 11. augusta 2022 meniny má Zuzana

Ako poistiť auto rýchlo a za tú najlepšiu cenu?

Ako poistiť auto rýchlo a za tú najlepšiu cenu?

Hľadáte výhodné poistenie pre svoje vozidlo? Nová vylepšená kalkulačka pre porovnanie cien poistenia auta vám porovná ponuky nielen PZP, ale aj havarijného poistenia.

7.7.2022 (Webnoviny.sk) - Takto si môžete nezáväzne zistiť ceny dvoch samostatných poistení a nájsť tú najvýhodnejšiu zákonnú či havarijnú poistku za pár minút. Stačí zadať evidenčné číslo alebo VIN číslo a všetky potrebné údaje o aute sa vám automaticky načítajú. Potom stačí doplniť informácie o držiteľovi a prejsť na porovnanie cien. Rýchlo získate prehľad, ktorá poisťovňa vám dá najlepšiu ponuku, a rozhodnete sa, či si uzatvoríte obe poistenia alebo len PZP či havarijné.

Najprepracovanejšie porovnanie cien poistenia na trhu

Výber správneho povinného zmluvného poistenia nie je vždy jednoduchý. Každý vodič by na otázku, aké PZP potrebuje, odpovedal inak. S našou online kalkulačkou si rýchlo a pohodlne vyberie každý. Po zadaní potrebných údajov uvidíte na vygenerovanom prehľade všetky ceny a tiež sa vám zobrazia aj potrebné informácie o konkrétnej ponuke, teda aké má poistné limity, ktoré pripoistenia zahŕňa a podobne. Nie je to však len o PZP.

Ocenenie vozidla pri havarijnom poistení netreba podceňovať!

V kalkulačke si ešte v úvode môžete  vybrať, či si chcete porovnať len ponuky PZP, havarijného poistenia alebo oboch poistení. Pri havarijnej poistke kalkulačka využíva prepracovaný systém ocenenia vozidla. Prečo je to dôležité? Často sa stáva, že sa pri uzatváraní tohto typu poistenia uvedie nesprávna poistná suma. Keďže výška tejto sumy ovplyvňuje aj výslednú cenu poistenia, mnohí ju uvádzajú nižšiu, než je v skutočnosti. Výsledkom je potom síce nižšie poistné, pri poistnej udalosti sa to však môže vypomstiť. Havarijné poistenie auta na nesprávnu sumu znamená, že v prípade totálnej škody vám bude vyplatená taká suma, ktorá nemusí zodpovedať skutočnej hodnote auta.

TIP: Ak by ste aj z nejakého dôvodu nemali záujem o havarijné poistenie, pretože sa vám už, napríklad na základe veku vozidla, neoplatí, stále máte možnosť rozšíriť si základné zákonné poistenie. Na výber máte rôzne pripoistenia, ktoré si môžete zvoliť podľa toho, kade jazdíte (napr. pripoistenie stretu so zverou, pripoistenie pneumatík) alebo koho pravidelne vozíte v aute (napr. úrazové pripoistenie) a podobne. Rovnaké možnosti máte aj pri havarijnom poistení, ak si nevyberiete plné krytie.

Prvá kalkulačka pre dve poistenia na trhu

Každé auto si vyžaduje nielen správnu starostlivosť a údržbu, ale aj spoľahlivé poistenie. Nezáleží na tom, či vlastníte auto luxusnej značky alebo staršie vozidlo, výhodné PZP alebo havarijné poistenie môžete mať v každom prípade. V našej vylepšenej kalkulačke pre online porovnanie cien si porovnáte ceny až dvoch poistení, pričom potrebné údaje stačí zadať len raz. Jedinečná služba, ktorú ako prvá na slovenskom trhu ponúka spoločnosť Netfinancie.sk. Okrem toho môžete využiť aj služby bezplatného klientskeho servisu, ktorý vám pomôže v prípade akýchkoľvek otázok alebo problémov ohľadom vášho poistenia.

Aj na dovolenku sa môžete poistiť rýchlo a pohodlne. Využite porovnanie cien cestovného poistenia a ľahko si nájdete ideálne poistenie do zahraničia. Do poistenia si môžete zahrnúť rôzne riziká, ako je napríklad strata batožiny, úraz pri adrenalínovom športe či spôsobenie škody inej osobe. Všetko zvládnete kompletne online a zaručene ušetríte.

Informačný servis


Najčítanejšia najnovšia správa

Cestovný ruch po pandémii ožíva a na Slovensko sa vracajú zahraniční turisti, medzi TOP destinácie patrí Bratislavský kraj

cestovny ruch po pandemii oziva a na slovensko sa vracaju zahranicni turisti medzi top destinacie patri bratislavsky kraj

Služby ubytovania v zariadeniach cestovného ruchu využilo v júni tohto roka 491-tisíc hostí. V medziročnom porovnaní mali hotely a ostatné ubytovacie zariadenia o 71 % viac návštevníkov.

Väčšinu návštevníkov tvorili Slováci

Bolo to však stále takmer o pätinu menej ako v rovnakom mesiaci pred pandémiou v roku 2019. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach v júni 1,2 milióna nocí, priemerná dĺžka pobytu bola 2,5 noci. Informoval o tom vo štvrtok Štatistický úrad SR.

Takmer 70 % návštevníkov tvorili domáci hostia, v hoteloch a penziónoch ich bolo v júni ubytovaných 334-tisíc, išlo o 1,4-násobný medziročný nárast.

V porovnaní s predkovidovým júnom 2019 chýbala už len necelá desatina domácich návštevníkov. Ich počet v ubytovacích zariadeniach už prekonal júnové hodnoty z rokov 2017 a 2018. V porovnaní s júnom 2019 bolo v hoteloch a penziónoch o 9 % menej Slovákov a o tretinu menej cudzincov.

Návrat zahraničnej klientely

Aj v júni pokračoval postupný návrat zahraničnej klientely, medziročne vzrástla 3,3-násobne a ubytovacie zariadenia navštívilo 157-tisíc cudzincov.


Vyšplhali sa tak na dvojtretinovú návštevnosť v porovnaní s júnom 2019. Stúpol tak aj podiel cudzincov na celkovom počte hostí.

Kým v prvých dvoch rokoch pandémie mali návštevníci zo zahraničia podiel na návštevnosti približne 17 %, v júni tohto roka už 32 %. V júni 2019 predstavovali až 40 % celkovej návštevnosti.

Najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji


Medziročný rast návštevnosti sa prejavil vo všetkých krajoch. Najviac hostí sa v júni ubytovalo v Bratislavskom kraji, a to 113-tisíc osôb, z toho viac ako polovicu tvorili zahraniční návštevníci.


Nasledovali Žilinský a Prešovský kraj, ktoré oproti Bratislavskému kraju mali iba štvrtinový podiel zahraničných návštevníkov. Spolu tieto tri kraje vytvorili 60 % celkovej návštevnosti, najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji.

V prvom polroku tohto roka sa ubytovalo v zariadeniach cestovného ruchu 1,9 milióna návštevníkov. V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019 chýbala necelá tretina návštevníkov.


V prvom polroku využilo služby ubytovania 589-tisíc cudzincov, v roku 2019 ich bolo takmer dvojnásobne viac, teda 1,1 milióna.


Pri domácich návštevníkoch bol pokles návštevnosti o necelú štvrtinu oproti roku 2019, od začiatku roka využilo služby ubytovania 1,3 milióna domácich hostí. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach takmer 5 miliónov nocí, v roku 2019 to bolo 7,6 milióna nocí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie