• Dnes je: Utorok 26. októbra 2021 meniny má Demeter

Ako nakopnúť cestovný ruch po korone? Máme odpoveď!

Ako nakopnúť cestovný ruch po korone? Máme odpoveď!

Cestovný ruch čaká po korona kríze veľký reštart.

12.5.2021 (Webnoviny.sk) -

Korona uštedrila celému turizmu a cestovnému ruchu poriadne tvrdý úder.

Vyzerá to, že s príchodom leta konečne svitá na lepšie časy, ale … je viac ako isté, že ani po opadnutí súčasných opatrení turizmus nepobeží na plné obrátky. Cestovanie ako sme ho poznali pred koronou sa bude rozbiehať len veľmi pomaly a veľmi pravdepodobne sa do podoby spred dvoch rokov už ani nevráti. Na scénu tak už teraz prichádzajú nové, moderné a originálne riešenia, ktoré by turizmus mohli opäť naštartovať. A presne to je aj prípad destinačnej turistickej karty. 

Čo je turistická karta? 

Predstavte si kartu, ktorá návštevníkom ponúkne množstvo zliav na atrakcie a služby v regióne, organizáciám cestovného ruchu poskytne cenné dáta o jej návštevníkoch a zároveň urobí destináciu zaujímavou a atraktívnou pre turistov. Tak presne toto všetko a ešte viac turistická karta dokáže.

Destinačná turistická karta od Cardbergu je na trhu už nejaký ten rok a v súčasnosti funguje v desiatich destináciách nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Dobre známa je napríklad na Liptove ako Liptov Region Card , v Bratislave je to mestská Bratislava City Card , ale  kartičku nabitú lokálnymi zľavami dobre poznajú aj turisti v Čechách -  v regióne Jeseníky funguje YES Card a informačný systém využíva tiež celokrajská karta Olomouc region Card.

No odhliadnuc od destinácie, účel turistickej karty zostáva rovnaký - motivovať turistu ostať v regióne dlhšie, navštíviť viac atrakcií a v neposlednom rade - získať cenné informácie o návštevníkoch destinácie. Tieto štatistiky dokáže región využiť na prispôsobenie ponuky alebo cielený marketing.

Celý produkt má názov Cardberg Tourist Insights a stojí za ním slovenská firma s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti informačných systémov na podporu cestovného ruchu.

Cardberg sa IT riešeniam a vývoju turistických kariet venuje už od roku 2012 a svoje bohaté know-how pretavili do informačného systému, ktorý je jednotkou na slovenskom a českom trhu. Svedčia o tom spolupráce s najväčšími destinačnými organizáciami na Slovensku a v Čechách a tiež viac ako pol milióna vydaných turistických kariet.

Veľa muziky v jednom produkte 

Cardberg Tourist Insights je komplexný produkt a zďaleka tak nie je len o zľavových kartách pre turistov. Jeho jadrom je moderný informačný systém, ktorý dokáže spravovať a prevádzkovať turistické karty a rôzne druhy zľavových programov. A to zďaleka nie je všetko. Systém obsahuje množstvo funkcií a modulov ktoré umožňujú z karty vytvoriť marketingový nástroj na podporu a rozvoj turizmu v destinácii. A to je skvelá príležitosť pre oblastné organizácie cestovného ruchu, obce, mestá, samosprávy a všetky turistické subjekty, ktoré by sa do systému destinačnej karty chceli zapojiť.

A čo všetko turistická karta a samotný informačný systém dokážu?

Šetrenie a zábava

Karta ponúka turistom širokú paletu možností čo všetko vidieť, robiť a ochutnať počas pobytu. Návštevníci dostanú zadarmo sprievodcu s výberom toho najlepšieho čo destinácia ponúka a k tomu zľavy  na vstupy, reštaurácie či služby. Turisti tak majú o program postarané a dobre vyskladaná destinačná karta ich môže nalákať, aby minuli viac alebo si svoj pobyt v regióne predĺžili.

Štatistiky a výber daní

Systém dokáže zozbierať dáta o všetkých zaregistrovaných návštevníkoch = užívateľoch karty, z ktorých následne vytvorí prehľadné reporty. Aj vďaka týmto štatistikám môže následne destinácia zacieliť ponuku na mieru pre svojich návštevníkov. S týmto súvisí aj ďalší zaujímavý benefit - elektronická evidencia ubytovaných hostí. Na základe tohto reportu vie OOCR vybrať daň za ubytovanie a ubytovateľ má prehľad, koľko na dani vyzbieral a koľko musí samospráve zaplatiť. Je to skvelý nástroj na boj proti čiernemu ubytovaniu, ktorý v konečnom dôsledku opäť prospeje len destinácii.

Aplikácia a online nákupy  

Vývojári systému sledujú najnovšie trendy a neustále ponúkajú nové vylepšenia. Turistické karty je tak možné okrem tlačenej formy kúpiť aj v digitálnej podobe a následne používať cez aplikáciu. Digitalizáciou už prešiel aj nákup vstupov do atrakcií, čo ešte viac zjednoduší využívanie zľavových ponúk. Návštevníci tak nemusia zbytočne čakať v radoch na lístky a celý výlet si vedia pohodlne naplánovať a dopredu zabezpečiť aj z pohodlia hotelovej izby. najmä pre mladých cestovateľov môže byť zaujímavý aj vernostný program, kde zbierajú body napr. za napísanie recenzie či pridanie fotky z navštívenej atrakcie.

Jeden systém, jedna karta, široká ponuka atrakcií a veľa nových návštevníkov, to je misia toho zaujímavého a komplexného produktu z dielne Cardberg s.r.o. Pre viac informácií, klikajte priamo na webovú stránku Cardberg Tourist Insight.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie