• Dnes je: Pondelok 26. septembra 2022 meniny má Edita

Ako na príjemnú atmosféru mimo domáceho interiéru? Zvoľte správne záhradné posedenie

Ako na príjemnú atmosféru mimo domáceho interiéru? Zvoľte správne záhradné posedenie

Existuje mnoho dôvodov, prečo uvažovať o pridaní vonkajšieho sedenia na váš pozemok. Môže zvýšiť hodnotu, poskytnúť vám a vašim hosťom miesto na oddych a zábavu na terase, a môže byť aj skvelým spôsobom, ako preniesť vnútornú atmosféru do vonkajšieho prostredia.

Vyberte vhodný materiál palubovky

Jedným z najbežnejších typov vonkajšieho sedenia je terasa. V prvom rade teda potrebujete palubovku, ktorá zvyčajne pozostáva z fošní alebo dosiek pripevnených ku konštrukčnému prvku. Hlavným účelom je poskytnúť ľuďom miesto na záhradné sedenie, umiestnenie nábytku a vychutnávanie si pobytu vonku. Palubovky môžu byť vyrobené z mnohých materiálov vrátane dreva, kovu, kameňa, cédru alebo kompozitu. Je dôležité vybrať si správny materiál pre vašu palubovku, pretože to ovplyvní, ako dobre vydrží v priebehu času.

Nábytok a dekorácie do vonkajších priestorov

Okrem markíz sú k dispozícii aj možnosti vonkajšieho sedenia a dekorácií, ako napríklad záhradný nábytok, lavičky a hojdačky. Tieto možnosti sú určené na sedenie alebo leňošenie vonku. V závislosti od vašich potrieb môžu byť jednoduché alebo zložité. Môžete si vybrať z rôznych štýlov, materiálov a farieb, ktoré vyhovujú vašim potrebám a štýlu. Zvoliť taktiež môžete aj kompletný set, ktorý vytvorí dokonalý súlad.


Záhradný nábytok sa vyrába z rôznych materiálov, no medzi obľúbené stálice patria kusy z dreva alebo kovu. Zaujímavým riešením je aj voľba ratanu, no v nejednej záhrade by ste našli aj rôzne ďalšie vyhľadávané materiály.


Drevo sa napríklad skvele hodí do vidieckeho štýlu, no jeho majiteľ by mal rátať s pravidelnou údržbou a väčšou starostlivosťou. Kým ratanový nábytok je zase trvácny a cenovo dostupný, ten kovový vyniká svojou odolnosťou, no môže sa vám s ním ťažšie manipulovať. Každý z materiálov má teda svoje výhody aj nevýhody, preto zvážte pred samotným výberom aj tieto atribúty.


Hoci je dnes k dispozícii mnoho typov vonkajšieho sedenia, jedna vec zostáva rovnaká: všetky zvyšujú hodnotu vášho domova tým, že mu poskytujú príjemnú atmosféru, v ktorej môžete relaxovať alebo si užívať okolie.


Najčítanejšia najnovšia správa

Krik, ťahanie za vlasy aj úder do hlavy. Bittó Cigániková tvrdí, že ju poslankyňa Tabák napadla

krik tahanie za vlasy aj uder do hlavy bitto ciganikova tvrdi ze ju poslankyna tabak napadla

Poslankyňa a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) podáva trestné oznámenie na kolegyňu z pléna parlamentu Romanu Tabák (klub Sme rodina) za fyzické napadnutie. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Verbálne útoky

K incidentu malo dôjsť na koncerte v jednom bratislavskom podniku, kde bola s manželom a kamarátmi. „Bola perfektná nálada, obsluha, prostredie aj spoločnosť až do momentu, keď po jeho skončení v nočných hodinách prišla Tabák,“ začala Bittó Cigániková svoj opis udalosti.

Podľa vlastných slov sa jej počas niekoľkých nechutných verbálnych útokoch ako tak darilo zachovať si chladnú hlavu a nedať sa vyprovokovať, ale Tabák vraj pokračovala. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ pokračuje v rozprávaní Bittó Cigániková.

Ťahanie za vlasy

Myslela si, že Tabák si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, a že sa ukľudní. Ale nestalo sa tak. „Pani poslankyňa Tabák zareagovala maximálnym využitím svojej mentálnej kapacity a teda ako zvieratko. Začala ma ťahať za vlasy a fyzicky napádať,“ priblížila poslankyňa za stranu SaS s tým, že celý čas sedela a nijako útok neopätovala.

Poslankyni Tabák vraj len dookola opakovala, či je normálna, nech sa ukľudní a nech ju pustí. Ale vraj bola v takom animálnom amoku, že nevedela prestať a nevedela sa absolútne ovládať. „Ľudia na ňu kričali, aby prestala, ťahali ju odo mňa, ale ona niekoľko minút neustále útočila a ešte sa aj postavila, aby mala lepšiu ‚páku‘ pri ťahaní,“ uviedla Bittó Cigániková.

Chvíľu sa zdalo, že je po všetkom, ale nebolo tomu tak. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou a opäť odišla,“ priblížila ďalej Bittó Cigániková s tým, že v sobotu skončila na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.Počasie