• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Ako bojovať proti alergiám? Týchto päť esenciálnych olejov vám pomôže

Ako bojovať proti alergiám? Týchto päť esenciálnych olejov vám pomôže

Olej z čajovníka je schopný zničiť patogény vo vzduchu, ktoré spôsobujú alergie.

Ak trpíte alergiami, viete, aké bolestivé a nepríjemné môžu byť.

Keď vás budú nabudúce obťažovať, nesiahajte po liekoch na alergiu.

Namiesto toho sa pokúste použiť esenciálny olej. Existuje niekoľko esenciálnych olejov, ktoré môžu pomôcť v boji proti alergiám znížením zápalu, odstránením zablokovaných dutín a poskytnutím potrebného posilnenia imunitného systému.

Bazalkový olej

Bazalkový silicový olej má protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú telu bojovať proti alergénom. Funguje tak, že detoxikuje telo od baktérií a vírusov a zároveň bojuje proti zápalu, bolesti a únave. Štúdie ukázali, že bazalkový olej má tiež antimikrobiálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zabíjať baktérie, kvasinky a plesne, ktoré spôsobujú astmu.


Použitie: Na boj proti zápalu pridajte 1 kvapku bazalkového oleja do polievky, šalátovej zálievky alebo iného jedla. Aby ste pomohli podporiť imunitný systém, zrieďte 2-3 kvapky bazalkového oleja s rovnakými časťami kokosového oleja a naneste ho na hrudník a zadnú časť krku.

Levanduľový olej

Levanduľový olej má silné protizápalové vlastnosti. Je to tiež prírodné antihistaminikum, ktoré z neho robí perfektný olej, ktorý sa používa počas alergickej reakcie. Levanduľový olej má aj utišujúce vlastnosti, ktoré môžu pomôcť upokojiť telo a zmierniť alergiu.


Použitie: Keď máte pocit, že príznaky alergie prichádzajú, jemne si medzi dlane votrite niekoľko kvapiek levanduľového oleja. Držte ich v blízkosti nozdier a zhlboka sa nadýchnite. Počas sezóny alergie noste niekoľko bavlnených guľôčok obsahujúcich levanduľový olej. Prírodné antihistaminiká môžu pomôcť zabrániť násilnej reakcii na alergény.

Olej z mäty piepornej

Jedna štúdia zistila, že liečba pepermintovým olejom má protizápalové účinky na telo. Pomáha znižovať príznaky chronických zápalových porúch. Olej z mäty piepornej pôsobí ako expektorant na zmiernenie alergií, prechladnutia aj kašľu.

Použitie: Použite 5 kvapiek oleja z mäty piepornej, aby ste zabránili dráždeniu dutín a vyliečili bolesť hrdla. Tento olej môže tiež pomôcť uvoľniť nosové svaly, aby sa vyčistili hlieny a alergény. Na zníženie zápalu použite 1-2 kvapky čistého mentolového oleja.

Tea Tree olej

Olej z čajovníka je schopný zničiť patogény vo vzduchu, ktoré spôsobujú alergie. Rozptýlenie tohto oleja v domácnosti môže pomôcť zabiť baktérie a huby vo vzduchu. Olej z čajovníka je tiež prírodným antiseptikom s protizápalovými vlastnosťami, ktorý môže pomôcť upokojiť podráždenú pokožku.


Použitie: Olej použite na pokožku, na zníženie vyrážok alebo žihľavky. Ak máte citlivú pokožku, zriedte ho s kokosovým olejom.

Citrónový olej

Citrónový esenciálny olej podporuje lymfatický systém, ktorý pomáha telu prekonať respiračné stavy. Štúdie ukázali, že citrónový olej inhibuje rast baktérií v tele a posilňuje imunitný systém. Rozptýlený citrónový olej v domácnosti môže pomôcť zabíjať baktérie, aby eliminovali alergické spúšťače vo vzduchu.


Použitie: Pridajte 1-2 kvapky citrónového oleja do pohára vody alebo nápoja, aby ste pomohli obnoviť rovnováhu vášho tela. Môžete tiež pridať citrónový olej do pracích prostriedkov, alebo zmiešať niekoľko kvapiek s vodou a postriekať vaše gauče, prikrývky, záclony a koberce, aby ste zabili baktérie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie