• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Aké sú podmienky pre kúpu nehnuteľností? Podľa realitnej špecialistky si treba položiť štyri otázky

Aké sú podmienky pre kúpu nehnuteľností? Podľa realitnej špecialistky si treba položiť štyri otázky

Kúpa novej nehnuteľnosti je dôležité rozhodnutie, ktoré však nemusí byť zložité.

Podmienky pre kúpu novej nehnuteľnosti sú v porovnaní s minulým rokom priaznivejšie. Pre agentúru SITA to uviedla realitná špecialistka v investičnej skupine Proxenta Sofia Sekelová.

Podľa nej sa v porovnaní s vlaňajškom zvýšila ponuka nehnuteľností, navyše klienti majú dnes možnosť získať zaujímavé benefity ako sú vyššie štandardy vybavenia bytu, či parkovacie miesto alebo pivničné kobky v cene bytu.

„Môžeme povedať, že klient dnes dostane výrazné benefity pri kúpe novostavby priamo od developera,“ skonštatovala.

Štyri otázky

Pri kúpe novej nehnuteľnosti je podľa Sekelovej dôležité položiť si štyri základné otázky. Prvou je otázka Kde? „Každá lokalita prináša svoje plusy aj mínusy a to nie len pri rozhodovaní medzi mestami či regiónmi, ale aj v rámci mestských častí,“ vysvetlila a dodala, že preto je dôležité identifikovať svoje priority, záujmy, občiansku vybavenosť, či infraštruktúru v danej lokalite. „Nehnuteľnosť je investícia a významnou časťou tejto investície je práve lokalita,“ doplnila.

Druhou otázkou pri kúpe novej nehnuteľnosti je Koľko? „Výber lokality je nevyhnutný prvý krok pri hľadaní nového bývania, keďže od lokality sa odvíja aj cena nehnuteľnosti,“ priblížila Sekelová. Podľa nej je dôležité, aby si klient stanovil rozpočet a cenový strop, v ktorom sa chce pohybovať. Treťou otázkou, ktorú by si mal kupujúci položiť je Ako?

Spolupráca s hypotekárnym maklérom

„Kvalifikovaný špecialisti na hypotéky sú tu, aby vedeli poradiť a nasmerovať klientov,“ pripomenula s tým, že spolupráca s hypotekárnym maklérom je veľmi dôležitá, aby sa klient vedel efektívne orientovať vo svojich možnostiach.

Poslednou dôležitou otázkou pri kúpe nehnuteľnosti je Kedy? „Kúpny proces môže mať rôzne doby trvania. Napríklad, pri kúpe nehnuteľnosti „z papiera“ je nevyhnutné myslieť krok dopredu a plánovať, či časová os projektu korešponduje s potrebami kupujúceho,“ doplnila Sekelová.


Na záver poznamenala, že kúpa novej nehnuteľnosti je dôležité rozhodnutie, ktoré však nemusí byť zložité. „Každý máme svoju vysnívanú nehnuteľnosť, no je potrebné myslieť prakticky a robiť kompromisy,“ uviedla s tým, že je prirodzené, že do rozhodovacieho procesu vstupujú emócie. „Je však nutné si pripomenúť, že musíme robiť racionálne rozhodnutia a myslieť do budúcnosti,“ uzavrela.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie