• Dnes je: Sobota 24. júla 2021 meniny má Vladimír

Ak by mal niekto opustiť budovu úradu vlády, tak Matovič. Hrozí mu, že skončí ako Trump (komentár)

Ak by mal niekto opustiť budovu úradu vlády, tak Matovič. Hrozí mu, že skončí ako Trump (komentár)

Väčšina občanov Matoviča nechce za premiéra

Podpredsedníčka vlády a ministerka pre regionálny rozvoj Veronika Remišová musí podľa medializovaných informácií opustiť budovu úradu vlády do 30 júna.

Dovtedy má totiž nájomnú zmluvu.

Nebolo by to nič neobvyklé, keby takéto oznámenie nedostala iba dva dni po tom, ako si dovolila nesúhlasiť s premiérom Igorom Matovičom a na vláde nezahlasovala za celoplošné testovanie.

Klasický Matovič

Výhovorkám premiéra, že hlasovanie a oznámenie o vysťahovaní nemajú nič spoločné, asi málokto uverí. Spomeňme si, aký krik robil Matovič, keď sa mu v minulosti vzoprel Richard Sulík. Vtedy ho priamo vyzýval, aby opustil aj vládu. V prípade Remišovej sa uspokojil s opustením budovy.


Nemôžem súhlasiť s názormi, že Matoviča musíme pochopiť, lebo je pod tlakom. Keď šiel do politiky, vedel, čo to so sebou prináša. S tlakom musel počítať aj vtedy, keď sa ujal postu premiéra.

Premiér môže skončiť ako Trump

Slovenský biochemik Pavol Čakan raz povedal, že premiér sa v určitých oblastiach správa ako bývalý americký prezident Donald Trump. Pravdepodobne nebol ďaleko od pravdy a všetci vieme, ako Trump skončil.


Matovič by si mal dávať pozor, aby sa mu nestalo niečo podobné. Svojou samoľúbosťou už znechutil viacero svojich voličov, čo sa odzrkadľuje predovšetkým v preferenciách jeho hnutia OĽaNO.


Aj ja som písal v minulosti, že treba Matovičovi dať šancu, lebo nie je ľahké riadiť krajinu v období pandémie, ktorá zasiahla celý svet. Jeho ďalšie kroky však ukázali, že asi nie je problém koronakríza, ale premiérova povaha.

Jednoducho nevie prijať iný názor a hneď hľadá spôsob, ako sa pomstiť. Tentoraz bola obeťou Veronika Remišová.

Väčšina občanov Matoviča nechce za premiéra

Podobne ako väčšina občanov Slovenska aj ja zastávam názor, že Igor Matovič nie je dobrým premiérom a mal by zvážiť, či vie pribrzdiť svoje emócie a začať vládnuť tak, ako sa od štátnika očakáva.


Podľa prieskumu agentúry Median totiž až 52 percent opýtaných si myslí, že by mal funkciu predsedu vlády prenechať niekomu inému a až 60 občanov hovorí, že Matovič nie je dobrý premiér. Iba 17 percent sa vyjadrilo, že je pravý človek na pravom mieste.

Samozrejme, výsledky prieskumu neznamenajú, že ľudia chcú iné vládne zoskupenie, aj keď najnovšie preferencie politických strán aj to naznačujú, ale jednoducho už majú dosť Igora Matoviča na čele krajiny.


Všetci však veľmi dobre vieme, čo by znamenal jeho odchod. Nedošlo by iba k jednoduchej výmene na poste premiéra – to by Matovičova pýcha neuniesla -, ale k rozpadu koalície a návratu k starým časom. S tým určite kalkuluje aj samotný predseda vlády a bude sa zubami a nechtami držať funkcie.


Pravdepodobne sa mu to ešte nejaký čas aj podarí, ale v najbližších parlamentných voľbách môže dopadnúť ako spomínaný Trump. Kde bude potom hľadať vinníka? Dám mu radu: nech sa pozrie do zrkadla.

Hlas-SD pobúrili výroky Matoviča a Naďa o Rašiho vile v Chorvátsku, bude ich riešiť právnou cestou

Konflikt s Matovičom zrejme urýchlil Remišovej sťahovanie z úradu vlády. Mstí sa jej premiér za kritiku plošného testovania?

Predčasné voľby nebudú, prognózujú analytici. Zmenám však môže čeliť Matovičov kabinet aj koalícia

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie